Materiały on-line do profilaktyki w okresie zdalnej nauki

Materiały on-line do profilaktyki w okresie zdalnej nauki

W związku z przejściem uczniów klas 5-8 szkoły podstawowej na nauczanie w trybie zdalnym, postanowiliśmy wzorem lat ubiegłych uruchomić w tym okresie dostęp do naszych materiałów profilaktycznych w formie on-line. Wszystkie gminy, które zakupiły lub zakupią pakiety naszych kampanii, mogą otrzymać w bonusie (bez żadnych dodatkowych kosztów) w okresie „szkolnego lockdownu” dostęp do scyfryzowanych wersji kart pracy dla uczniów i scenariuszy zajęć dla nauczycieli.

Obserwując rozwój 5. fali pandemii, postanowiliśmy scyfryzować od razu materiały dla wszystkich grup wiekowych, uczęszczających do szkoły podstawowej (1-8 klasy), na wypadek gdyby z dnia na dzień pojawiła się decyzja o przejściu na naukę zdalną również młodszych roczników. Pozwoli to Państwu zaplanować działania profilaktyczne w trybie hybrydowym oraz zdalnym. Mamy jednak nadzieję, że uczniowie powrócą do nauki stacjonarnej w zapowiadanym terminie i warsztaty profilaktyczne będą mogły odbywać się od marca br. „twarzą w twarz” we wszystkich grupach wiekowych.

W chwili obecnej zachęcamy do organizacji szkolnych warsztatów profilaktycznych z wykorzystaniem papierowych wersji materiałów w klasach 1-4, zaś materiałów on-line w klasach 5-8.

Materiały on-line zostaną udostępnione na stronie https://online2022.trzezwyumysl.pl/ od poniedziałku (7.02.2022) do czasu zakończenia nauki zdalnej. Dostęp do materiałów będzie chroniony hasłem.

Wszystkie gminy, które zakupiły nasze materiały i chcą skorzystać z takiej możliwości (korzystanie z materiałów on-line), prosimy o kontakt mailowy w celu pozyskania hasła dostępowego.


W sprawie haseł prosimy o kontakt:
Kinga Kaczmarek
e-mail: kampaniaztu@gmail.com


Strona z materiałami on-line:
https://online2022.trzezwyumysl.pl/

Materiały on-line będą dotyczyć wszystkich poniższych propozycji profilaktycznych:

  1. Zachowaj Trzeźwy Umysł 2022
  2. Narkotyki? To mnie nie kręci 2021/22
  3. Przemoc boli 2021/22
  4. Rodzina na Tak! 2022
  5. DepresJa? 2021/22
  6. Smart, to znaczy mądrze 2021/22

Zależy nam, aby w trakcie nauki zdalnej nie rezygnować z działań profilaktycznych. Dzięki dostępowi do materiałów scyfryzowanych, nauczyciele będą mogli przeprowadzić zajęcia również za pośrednictwem Internetu. Sprawdziło się to w roku ubiegłym, czego dowodem są przesłane do nas relacje.

Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł

ZTU ON-LINE SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE, WOJ. ŚLĄSKIE

Pandemia niestety pokrzyżowała nam plany, ale nie poddaliśmy się i kolejne lekcje o poszukiwaniu własnego szczęścia odbyły się w formie zdalnej. 

Czytaj więcej…

Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł

MAMY NOWE POMYSŁY NA REALIZACJĘ ZTU! SKAWINA, WOJ. MAŁOPOLSKIE

W czasie trwającej pandemii, wychowawcy oraz nauczyciele z Zespołu Placówek Oświatowych w Kopance, prowadząc cykl kampanijnych zajęć, wykorzystali metody i techniki kształcenia na odległość. Uczniowie wykonywali również projekty w formie prezentacji multimedialnych i prac plastycznych.
Czytaj więcej…

Dodatkowo zachęcamy wszystkie samorządy do skorzystania z oferty naszej telewizji profilaktycznej Profilaktyka TV. Pod adresem www.profilaktyka.tv będziemy udostępniać materiały multimedialne (filmy, wywiady, szkolenia, animacje), których odbiorcami są uczniowie, nauczyciele, rodzice, specjaliści związani z działem profilaktyki.

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2023


Regulaminy 2023


Lista laureatów ZTU 2022


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: