Profilaktyka.tv – filmy profilaktyczne

Poniżej prezentujemy ofertę kanału streamingowego Profilaktyka TV, gdzie będziemy publikować filmy profilaktyczne, dotyczące szeroko pojętej profilaktyki.

Informujemy, że jako pierwsi w Polsce uruchomiliśmy tematyczny kanał streamingowy dotyczący profilaktyki. Pod adresem  www.profilaktyka.tv  udostępniamy materiały multimedialne, których odbiorcami są uczniowie, nauczyciele, rodzice, specjaliści związani z  działem profilaktyki.  W każdym miesiącu na platformie pojawia się premierowo około dziesięciu materiałów. Filmy profilaktyczne mogą być wykorzystywane np. w  pracy z  uczniami, rodzicami czy też doskonaleniu umiejętności i  wiedzy przez nauczycieli oraz osoby zajmujące się profilaktyką.

Co to jest profilaktyka.tv?

Profilaktyka.tv to platforma streamingowa, na której znajdują się materiały multimedialne poruszające temat szeroko pojętej profilaktyki. Są to m.in.: rozmowy ze specjalistami, filmy edukacyjne, szkolenia, animacje, podcasty, filmy profilaktyczne. Materiały skupiają się na dwóch formach profilaktyki: tradycyjnej i pozytywnej. Tradycyjna profilaktyka ma za zadanie minimalizować czynniki ryzyka, zaś pozytywna koncentruje się na wzmacnianiu czynników chroniących przed zachowaniami niepożądanymi. Pozytywna forma profilaktyki jest szczególnie istotna w obszarze edukacji dzieci i młodzieży.

Co miesiąc platforma będzie aktualizowana o nowe treści edukacyjne. W ramach rocznego abonamentu planujemy ponad 100 premier filmowych.

Eksperci i prelegenci

Materiały przygotowują dla nas eksperci z dużym doświadczeniem i bogatym warsztatem. Do współpracy zapraszamy wszystkich, którzy chcą podzielić się swoimi umiejętnościami. Chcemy, aby platforma stała się otwartym forum wymiany wiedzy. Obecnie współpracujemy z:

Martyna Filipiak

Psycholog dziecięcy. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od kilku lat wspiera dzieci, rodziców i pedagogów w wspólnych wyzwaniach.

Łukasz Krasoń

Mówca motywacyjny, przedsiębiorca, społecznik, członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców, „spełniający się marzyciel”.

Martyna Szpaczek

Dietetyk kliniczny. Ukończyła studia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym na kierunku „dietetyka”. Ukończyła szereg szkoleń z zakresu dietetyki.

Jakub Porada

Dziennikarz z ponad dwudziestoletnim stażem, wykładowca i podróżnik, były aktor scen muzycznych. 

Błażej Dyczewski

Doktor nauk humanistycznych w zakresie socjologii, adiunkt w Zakładzie Socjologii Gospodarki i Organizacji, Wydział Filozofii i Socjologii UMCS. 

Mariola Gosławska

Ma na koncie 32-letni straż pracy w policji, ostatnio na stanowisku Naczelnika Wydziału ds. Nieletnich, Patologii i Profilaktyki Biura Prewencji Komendy Głównej Policji. Od 2008 roku związana z Ogólnopolskim Pogotowiem dla Ofiar Przemocy w Rodzinie Niebieska Linia Instytutu Psychologii Zdrowia PTP.

Katarzyna Jaroszewska

Nastolatka, poetka, wolontariuszka Fundacji Ronalda McDonalda.

Błażej Łukasz Parda

Lektor radiowo-telewizyjny.

dr Agnieszka Kańska

Psychiatra, psychoterapeuta, członkini Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Jako psychoterapeuta pracuje w konwencji systemowej i poznawczo-behawioralnej. Specjalizuje się w pracy z osobami dorosłymi, młodzieżą, rodzinami oraz parami.

Natalia Batenko

Psycholog, pedagog. W 2009 roku ukończyła Instytut Społeczno-Pedagogiczny Akademię Pedagogiczną w Ukrainie (miasto Kropywnycki – wcześniej Kirowohrad), gdzie zdobyła specjalizację w obszarze edukacji początkowej oraz kwalifikację psychologa praktycznego w placówkach oświatowych. Na kanale Profilaktyka TV przygotowuje materiały edukacyjne w języku ukraińskim.

Mariusz Nowicki

Psycholog, pedagog, absolwent UAM w Poznaniu. Posiada duże doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, pracował z dziećmi w wieku przedszkolnym, z uczniami szkół podstawowych i gimnazjalnych, także z dziećmi przebywającymi w placówce opiekuńczo-wychowawczej i ich rodzinami.


Lista prelegentów będzie powiększała się z każdym miesiącem. Aktualna lista prelegentów dostępna jest na stronie Profilaktyka.tv

Materiały

Co miesiąc platforma będzie aktualizowana o nowe filmy profilaktyczne. W ramach rocznego abonamentu planujemy ponad 100 premier filmowych.

Obecnie na platformie uruchomiliśmy 15 cyklów edukacyjnych

  1. Uzależnienia behawioralne
  2. Profilaktyka lokalnie
  3. Nie bój się psychiatry
  4. Podróż z Kasią
  5. Na talerzu i w głowie
  6. Statystycznie minął miesiąc
  7. Profilaktyka a prawo
  8. Łukasz movie
  9. Akademia Profesjonalnego Nauczyciela
  10. 5 minut Błażeja
  11. Rysunkowo to i owo
  12. Rady Porady
  13. Przyjazny psycholog
  14. Szkolny psycholog od kuchni
  15. Spotkania z Natalią – premiera cyklu (wrzesień 2022) – cykl w języku ukraińskim

Materiał promujący kanał Profilaktyka.tv

Cykl dla uczniów: Rysunkowo to i owo

Cykl filmowy o uzależnieniach behawioralnych

Cykl dla samorządów: Profilaktyka lokalnie

Cykl dla uczniów: Na Talerzu i w Głowie

Cykl dla nauczycieli i pedagogów szkolnych

Cykl o zdrowiu psychicznym

Oferta i formularz zgłoszenia

Poniżej można pobrać pełną ofertę Profilaktyki TV w formacie PDF. Profilaktyka TV sprzedawana jest w abonamentach rocznych. Od września 2022 obowiązuje nowy cennik oraz nowe taryfy abonamentowe. Oferta została również podzielona cenowo na stałych i nowych klientów.

Stałym klientem jest samorząd/instytucja, który spełnia przynajmniej jeden z poniższych kryteriów:

  1. Samorząd/instytucja, który dokona zakupu w okresie od września 2023 do kwietnia 2024 przygotowanych przez nas materiałów profilaktycznych na kwotę minimum 1400 zł brutto.

Stałych klientów obowiązuje zniżka na roczny abonament w wysokości 50%.

Płatność i uruchomienie abonamentu

Aby zamówić dostęp do platformy Profilaktyka TV należy przysłać do nas formularz zgłoszenia. Na formularzu należy wybrać odpowiedni pakiet abonamentowy (MINI, STANDARD, MIDI, MAXI). Formularz można przysłać:

  1. Na adres e-mail: ulotkiprofilaktyczne@gmail.com
  2. Faksem: FAKS (61) 855 33 83
  3. Pocztą: Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych, ul. Grochowska 45a, 60-277 Poznań

Abonament zostanie uruchomiony w momencie otrzymania przez nas wypełnionego formularza z danymi użytkowników (imię i nazwisko/adres e-mail/telefon kontaktowy). Wówczas każdemu użytkownikowi utworzymy indywidualne konto, chronione hasłem.

Dane użytkowników można:

  1. Wysłać wspólnie z formularzem zgłoszeniowym. Dostęp do platformy zostanie uruchomiony do 3 dni roboczych.
  2. Dosłać w terminie późniejszym, ustalonym wspólnie ze sprzedającym. Dostęp do platformy zostanie uruchomiony po uzgodnieniach z klientem (maksymalnie 30 dni od momentu otrzymania zamówienia).

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

  • Nowe oferty wiosna-lato 2024
    Zachęcamy do zapoznania się z nowymi ofertami profilaktycznymi, które przygotowaliśmy na okres wiosenno-letni.
  • Konkurs fotograficzny – wysyłka nagród
    Informujemy, że wysyłka nagród przyznanych w konkursie “W zdrowym ciele zdrowy duch” zostanie zrealizowana do końca lutego 2024.
  • Konkurs fotograficzny – wyniki
    Poniżej prezentujemy wyniki konkursu fotograficznego pn. “W zdrowym ciele, zdrowy duch”, który został zorganizowany w ramach kampanii ZTU 2023.

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

Co roku w ramach programu Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2024


Regulaminy 2024


Lista laureatów ZTU 2023


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: