Relacje

Mali zamościanie mogą się już zapisywać na drugi turnus półkolonii, na które zaprasza Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu. Projekt pn. „Zachowaj trzeźwy umysł – sportowe wakacje 2021” został dofinansowany ze środków Miasta Zamość w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W obiektach OSiR odbędą się: nauka pływania, gry i zabawy ruchowe, szachy i gry planszowe. Zaplanowano też zajęcia profilaktyczno-wychowawcze i ciekawe wycieczki.

Czytaj dalej

16 lipca uczestnicy Hufca Pracy w Skomielnej Białej wzięli udział w spotkaniu podsumowującym wakacyjny program pod hasłem „Aktywne wakacje”. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało w dniach 5-16 lipca w ramach wojewódzkiego programu „Lato 2021”. Młodzież spotkała się z doradcą zawodowym, włączyła w wolontariat, wzięła udział w zajęciach „Taneczne Lato”. Zainteresowaniem młodych ludzi cieszyły się również zajęcia profilaktyczne z cyklu „Zachowaj trzeźwy umysł”.

Czytaj dalej

Zachowaj Trzeźwy Umysł

W szkołach podstawowych na terenie gminy Małkinia Górna wręczono nagrody zwycięzcom oraz uczestnikom konkursu profilaktycznego „Żyję zdrowo – bo nie ulegam nałogom” oraz kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Nagrody wręczyli Wójt Gminy Bożena Kordek razem z Wiesławą Augustyniak, inspektor ds. społecznych, ochrony zdrowia oraz współpracy z organizacjami porządkowymi. Spotkanie było również okazją do zwrócenia uwagi na bezpieczeństwo podczas wakacji.

Czytaj dalej

W Mielcu przekazane zostały nagrody Zachowaj Trzeźwy Umysł, a specjalne upominki dla laureatów konkursu ZTU i ich opiekunów oraz Dyrektorów wyróżnionych szkół ufundował także Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski. W imieniu Prezydenta nagrody wręczyła Adrianna Miłoś – II Zastępca Prezydenta Miasta. W konkursie ZTU wyróżnieni zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 6.

Czytaj dalej

Na gali podsumowującej Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe w kategorii szkół podstawowych, która tuż przed wakacjami odbyła się w Staszowskim Ośrodku Kultury, laureaci i finaliści otrzymali medale i nagrody. Oprócz burmistrza Leszka Kopcia, wręczały je: wiceburmistrz Staszowa doktor Ewa Kondek, dyrektor Staszowskiego Ośrodka Kultury Anna Gogola, kierownik Wydziału, Kultury i Sportu z UMiG w Staszowie Jolanta Macias oraz koordynatorka kampanii ZTU Danuta Batóg. Na uroczystym spotkaniu doceniono również sportowców i wręczono nagrody w ramach kampanii ZTU – główną nagrodę, w postaci bezprzewodowego głośnika, otrzymał Jan Zieliński z SP nr 1 w Staszowie.

Czytaj dalej

– Rok szkolny 2020/2021 to kolejny rok, który nie należał do łatwych, ale uczniowie Szkoły Podstawowej w Januszowej stanęli na wysokości zadania – podkreśla Łukasz Biernacki, koordynator ZTU. Działania kampanijne rozpoczęto od akcji Sprzątania Świata oraz „Zbiórki dla Burka”, w październiku ustanawiano rekord czytania na przerwie w akcji „Przerwa na czytanie”. Uczniowie z Januszowej wzięli również udział w akcji Mistrz Recyklingu i „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”, a także warsztatach z robotyki i warsztatach teatralnych. W czerwcu, gdy wszystkie dzieci wróciły do nauki stacjonarnej, klasy integrowały się na wycieczkach.

Czytaj dalej

Zachowaj Trzeźwy Umysł

Kampania ZTU w Szkole Podstawowej w Gierałtowcu była obecna podczas obchodów Dnia Dziecka i szkolnej akcji profilaktycznej „Bezpieczny Tydzień”, prowadzonej pod hasłem „W poszukiwaniu szczęścia”. Na ten wyjątkowy tydzień przygotowano dla uczniów wiele atrakcji: turniej „Jeden z dziesięciu”, konkurs „Mam talent”, siatkarski mecz uczniowie kontra nauczyciele czy możliwość zostania „Królem dyktanda” w „Bieganym dyktandzie”. – Tydzień dostarczył wszystkim wspaniałej zabawy, integracji i wspólnie spędzonego czasu – mówi Elżbieta Kulasiak, koordynatorka ZTU.

Czytaj dalej

zajęcia profilaktyczno-edukacyjne ZTU

We współpracy z Komisariatem Policji w Czerwionce-Leszczynach, Centrum Usług Społecznych „Świetlica” w ramach kampanii ZTU przeprowadziło zajęcia profilaktyczno-edukacyjne dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa i zasad z nim związanych. – Mówiliśmy o bezpieczeństwie podczas wakacyjnego wypoczynku, bezpiecznym poruszaniu się na drodze, o tym na jakie numery alarmowe należy dzwonić w sytuacji zagrożenia. Przypomnieliśmy też o konieczności zachowania bezpieczeństwa w kontaktach z obcymi osobami i poruszyliśmy temat używek. Po zajęciach były gry i quizy. Czas wykorzystaliśmy łącząc edukację z zabawą! – mówi Monika Kuś, koordynatorka ZTU.

Czytaj dalej

ZTU w Skawinie profilaktyka

W Szkole Podstawowej nr 3 w Skawinie odbył się piknik profilaktyczny ZTU pod hasłem „W poszukiwaniu szczęścia – żyjemy zdrowo i aktywnie, nie zapominając o książce”. Impreza podsumowywała programy realizowane w trakcie roku szkolnego w placówce – Podczas radosnego świętowania Dnia Dziecka uczniowie poszukiwali szczęścia m.in. poprzez zdrowy styl życia, dbanie o relacje interpersonalne, prezentację talentów, aktywność sportową. Piknik rozpoczął się zdrowym śniadaniem na trawie – relacjonuje Małgorzata Kopeć, Kierownik Centrum Wspierania Rodziny w Skawinie.

Czytaj dalej

Kampania profilaktyczna Zachowaj Trzeźwy Umysł w Legnicy

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Legnicy pandemia nie powstrzymała realizacji kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. – Wychowawcy jak co roku prowadzili kampanijne zajęcia. Działania w ramach ZTU zostały połączone z realizacją projektu e-Twinning, który jest częścią Erasmus+, Europejskiego programu dla Edukacji, Szkoleń, Młodzieży i Sportu. W projekcie „Peace embassies” – „Ambasady pokoju”, promującym kulturę, samoświadomość, inteligencję emocjonalną, niestosowanie przemocy, obywatelstwo światowe, zrozumienie i empatię – oprócz naszej szkoły wzięły udział placówki edukacyjne z wielu państw – mówi Joanna Materna, koordynatorka ZTU.

Czytaj dalej

10/5677