Relacje

Zachowaj Trzeźwy Umysł

Podczas pikniku rodzinnego z okazji 25-lecia Miejskiego Domu Kultury, który był częścią tegorocznych Dni Bielska-Białej, Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego realizował dwa ważne projekty społeczne – z Fundacją Biegniemy z Mają promocyjno-edukacyjny projekt Dbam o dziecko, a z Podbeskidzkim Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej, Bielskim Towarzystwem Trzeźwości oraz Klubem Arka KTK kampanię profilaktyczną Zachowaj Trzeźwy Umysł.

Czytaj dalej

Zachowaj Trzeźwy Umysł

Gmina Kołobrzeg po raz kolejny przystąpiła do największej ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno-edukacyjnej Zachowaj Trzeźwy Umysł, której w tym roku przyświeca hasło „W poszukiwaniu szczęścia”. Założenia kampanii realizowane są w świetlicach, na zajęciach socjoterapeutycznych prowadzonych przez wychowawczynię Kamilę Tyczyńską. Wykorzystując karty pracy ZTU wychowankowie mają okazję, w pozytywnej atmosferze, uczyć się budowania poczucia własnej wartości oraz dostrzegania własnych zalet i mocnych stron.

Czytaj dalej

Zachowaj Trzeźwy Umysł

Akcja „Lato z Pasją” stworzyła dzieciom i młodzieży ze świetlic w Pawłowie Skockim, Potrzanowie, Rościnnie, Skokach i Stawianach warunki do nieograniczonego rozwijania swoich zainteresowań, uczestniczyło w niej ponad 70 dzieci. W tym wakacyjnym czasie realizowana była kampania ZTU, zajęciach z robotyki, artystyczne „Spotkanie z pozytywną postacią z bajki i książki” i „Mój muzyczny idol”. Szczęścia poszukiwano również podczas rekreacyjno-sportowych gier zespołowych i rajdu rowerowego. Drugi tydzień obfitował w wycieczki krajoznawczo-edukacyjne. Uczestnicy akcji odwiedzali muzea, park trampolin, spędzili też wzruszające chwile na seansie filmowym w kinie.

Czytaj dalej

Zachowaj Trzeźwy Umysł

„W poszukiwaniu szczęścia”, motto tegorocznej kampanii ZTU, realizowanej w Szkole Podstawowej w Kuryłówce, jest szczególnie ważne w tak trudnych czasach, gdy cały świat walczy z pandemią. Od maja w szkole prowadzono zajęcia z wychowawcami z wykorzystaniem kampanijnych kart pracy. Zorganizowano również konkursy profilaktyczne, a na koniec roku szkolnego rozdano nagrody. – Prace plastyczne zaskakiwały pomysłowością, starannością oraz różnorodnością zastosowanych technik. Były dowodem na to, że uczniowie naszej szkoły są utalentowani – mówi Barbara Łuszczak, koordynatorka kampanii ZTU.

Czytaj dalej

Zachowaj Trzeźwy Umysł

W ostatnich dniach roku szkolnego uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mieczysława Wieczorka w Olszanie aktywnie uczestniczyli w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. W Dniu Dziecka klasy w ramach konkursu przygotowały plastyczne prace pt. „Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie”. W kolejnych dniach na zajęciach uczono się pozytywnego myślenia, określania swoich uczuć i emocji, wyznaczania drogi do celu. Uczniowie tworzyli też wyspy szczęścia i malowali własne „selfie”. Na koniec uczestnicy kampanii relaksowali się przy grach edukacyjnych.

Czytaj dalej

Zachowaj Trzeźwy Umysł

Z nagrodzonymi w jubileuszowej kampanii ZTU uczniami, ich rodzicami, nauczycielami i opiekunami spotkał się wiceprezydent Legnicy Krzysztof Duszkiewicz. W gronie wyróżnionych uczniów znalazło się siedmioro młodych legniczan. – Serdecznie gratuluję i dziękuję za wasze zaangażowanie. Postarajcie się zachować na zawsze zdrowy styl życia i pamiętajcie o marzeniach. Cieszymy się, że możemy Was wyróżnić, ale też specjalnie nagrodzić – mówił prezydent. Legnickie placówki oświatowo-wychowawcze uczestniczą w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł już od dwudziestu lat.

Czytaj dalej

Zachowaj Trzeźwy Umysł

Za nami kolejny wakacyjny tydzień, tym razem ściśle związany z kampanią profilaktyczną ZTU, w której Zespół Szkół Specjalnych przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Jastrzębiu-Zdroju od lat aktywnie uczestniczy. – Uczniowie wzięli udział w warsztatach z materiałami ZTU, sprawdzali się podczas „Dnia bez telefonu komórkowego”, w programie znalazły się też fotobudka „Z uśmiechem nam do twarzy”, „Rozgrywki na wesoło” czy poznawanie tajników programowania kolorami na zajęciach „ZTU z ozobotem”. Uczestnicy kampanii poszukiwali również „Domowych sposobów na stres” — relacjonuje Lucyna Rożek, koordynatorka ZTU.

Czytaj dalej

Mali zamościanie mogą się już zapisywać na drugi turnus półkolonii, na które zaprasza Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu. Projekt pn. „Zachowaj trzeźwy umysł – sportowe wakacje 2021” został dofinansowany ze środków Miasta Zamość w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W obiektach OSiR odbędą się: nauka pływania, gry i zabawy ruchowe, szachy i gry planszowe. Zaplanowano też zajęcia profilaktyczno-wychowawcze i ciekawe wycieczki.

Czytaj dalej

16 lipca uczestnicy Hufca Pracy w Skomielnej Białej wzięli udział w spotkaniu podsumowującym wakacyjny program pod hasłem „Aktywne wakacje”. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało w dniach 5-16 lipca w ramach wojewódzkiego programu „Lato 2021”. Młodzież spotkała się z doradcą zawodowym, włączyła w wolontariat, wzięła udział w zajęciach „Taneczne Lato”. Zainteresowaniem młodych ludzi cieszyły się również zajęcia profilaktyczne z cyklu „Zachowaj trzeźwy umysł”.

Czytaj dalej

Zachowaj Trzeźwy Umysł

W szkołach podstawowych na terenie gminy Małkinia Górna wręczono nagrody zwycięzcom oraz uczestnikom konkursu profilaktycznego „Żyję zdrowo – bo nie ulegam nałogom” oraz kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Nagrody wręczyli Wójt Gminy Bożena Kordek razem z Wiesławą Augustyniak, inspektor ds. społecznych, ochrony zdrowia oraz współpracy z organizacjami porządkowymi. Spotkanie było również okazją do zwrócenia uwagi na bezpieczeństwo podczas wakacji.

Czytaj dalej

10/5684