Archiwum kategorii: Relacje

Zachowaj Trzeźwy Umysł

W ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł Biblioteka Miejska w Mrągowie zorganizowała dla młodszych i starszych mieszkańców „Wakacyjne czwartki w bibliotece”. – Zapraszamy rodziców i dzieci do udziału w zajęciach, warsztatach, spotkaniach. Czekamy na Was! – zachęcają organizatorzy.

Czytaj dalej

Zachowaj Trzeźwy Umysł

Debata oksfordzka nt. „Krótkie wyjazdy turystyczne są lepsze niż długie podróże”, w której uczniowie ZPO w Kopance zmierzyli się z uczniami Szkoły Podstawowej w Jaśkowicach, była finałowym wydarzeniem projektu profilaktycznego realizowanego w ramach tegorocznej kampanii ZTU. Realizacja projektu możliwa była dzięki współpracy i zaangażowaniu organizatorów: Małgorzaty Kopeć – kierownika Centrum Wspierania Rodziny UMiG w Skawinie i Koordynatora Kampanii ZTU, Jolanty Kozłowskiej – dyrektora ZPO w Kopance oraz Andrzeja Morawy – dyrektora SP w Jaśkowicach.

Czytaj dalej

Zachowaj Trzeźwy Umysł

W gminie Santok kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł jest obecna od wielu lat. W tegoroczną edycję włączyły się: Szkoła Podstawowa w Lipkach Wielkich, Szkoła Podstawowa w Wawrowie, Szkoła Podstawowa w Santoku i Szkoła Podstawowa w Janczewie.

Czytaj dalej

Zachowaj Trzeźwy Umysł

„Nie czas na nudę” – takie hasło przyświecało Tygodniowi Profilaktyki obchodzonemu przed wakacjami w Publicznej Szkole Podstawowej imienia Papieża Jana Pawła II w Czajkowie. – Był to fascynujący tydzień, pełen emocji, nauki oraz dobrej zabawy integracyjnej, o frekwencję nie musieliśmy się martwić, nasi uczniowie chętnie z zaciekawieniem przychodzili do szkoły – powiedziała Joanna Modras-Nowacka koordynator projektu.

Czytaj dalej

Zachowaj Trzeźwy Umysł

Zabawy i integracja jako promocja walki z chorobą alkoholową i innymi nałogami – to pomysł radomszczańskiego MOPS-u i Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, doceniony przez mieszkańców. Walkę z nałogami promowano w Radomsku na pikniku rodzinnym pod hasłem „Nie czas na nudę”. Ponadto, w mieście regularnie organizowane są też Profilaktyczne Środy, cykl spotkań przy okazji kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł.

Czytaj dalej

Zachowaj Trzeźwy Umysł

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Olszanicy również w tym roku realizował kampanię Zachowaj Trzeźwy Umysł. – W szkole zostały przeprowadzone zajęcia w trzech grupach wiekowych. Na godzinach wychowawczych wychowawcy wykorzystali materiały ZTU zakupione przez Urząd Gminy w Olszanicy. W ramach współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zostały wsparte dwie wycieczki szkolne – relacjonuje Maciej Juchniewicz, koordynator ZTU.

Czytaj dalej

– Pokaz talentów w Szkole Podstawowej w Gierałtowcu, która kolejny raz włączyła się w kampanię ZTU, był okazją do podziwiania przygotowanych przez uczniów plakatów, przyniesionych dyplomów, trofeów i rzeczy nawiązujących do ich zainteresowań. Świętując Dzień Dziecka graliśmy i bawiliśmy się, w sali gimnastycznej był zorganizowany tor przeszkód oraz bieg na orientację – opowiada o kampanii Elżbieta Kulasiak z SP w Gierałtowcu.

Czytaj dalej

Podczas zajęć edukacyjno-profilaktycznych „On” dla kreatywności „Off” dla nudy – Moje Hobby,  wychowankowie Świetlicy – Centrum Usług Społecznych w Czerwionce- Leszczynach przedstawiali swoje pasje i rozwiązywali ciekawe karty pracy tegorocznej kampanii ZTU. – Na nudę jest wiele sposobów, wystarczy uruchomić wyobraźnię i zacząć działać – mówi Monika Kuś, koordynatorka kampanii.

Czytaj dalej

12 maja 2022 w Sali Widowiskowej OKO przy ul. Radomskiej 13/21 odbyło się podsumowanie ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej pn. „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2021 r.”

Czytaj dalej

11 maja 2022 w Szkole Podstawowej nr 2 w Sandomierzu wręczono nagrody dla uczniów, którzy zostali wyróżnieni w ramach konkursu plastyczno-literackiego Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie!.

Czytaj dalej

10/5744