Archiwum kategorii: Relacje

Dzieci z przedszkoli „Kolorowe Kredki”, „Kubuś” oraz dzieci z miasta Mrągowa podczas pierwszego z zaplanowanych na sierpień „Wakacyjnych czwartków w bibliotece”, organizowanych przez Bibliotekę Miejską w Mrągowie, spotkały się z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Barcianach. Strażnikom towarzyszył wyszkolony do poszukiwania narkotyków pies. Wydarzenie odbyło się w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł.

Czytaj dalej

Przygotowane przez Filię biblioteczną w Żelisławicach „Aktywne wakacje z Biblioteką” cieszyły się dużym zainteresowaniem młodszych i starszych dzieci. Warsztaty z kampanią ZTU były okazją do spotkania ciekawych osób, poznania zasad udzielania pierwszej pomocy, ale także śpiewu, tańca, puszczania baniek mydlanych, rozwiązywania zagadek i quizów. Na zakończenie uczestnicy zajęć otrzymali pamiątkowe dyplomy z logo kampanii oraz książki sfinansowane z funduszy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w Siewierzu.

Czytaj dalej

Biblioteka Miejska w Mrągowie, razem z kampanią Zachowaj Trzeźwy Umysł, zaprasza dzieci na „Wakacyjne czwartki w bibliotece”. Na sierpień dla uczestników przygotowano warsztaty, spotkania, czas będzie można też spędzić przy grach planszowych, konsolowych, puzzlach, klockach i książkach.

Czytaj dalej

W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Leona Korusiewicza w Siewierzu miały miejsce zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci i młodzieży pod hasłem „CIAO ITALIA! WŁOSKIE WAKACJE”. Warsztaty i liczne spotkania odbywały się w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł pod hasłem „Rosnę zdrowo!” Dla wszystkich uczestników był to ciekawie, twórczo i zdrowo spędzony czas. Uroczysty finał „Włoskich wakacji” zaszczycili swoją obecnością: Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz Damian Dawczyński i Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Siewierzu Karina Las.

Czytaj dalej

W Radomsku zorganizowano profilaktyczno-integracyjny piknik „Zachowaj Trzeźwy Umysł – Rośnij Zdrowo”. – Wakacyjny piknik to już tradycja wieńcząca cały rok naszej współpracy z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Urzędem Miasta – mówi Beata Kotlicka, wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Radomsku.

Czytaj dalej

W związku z udziałem Szkoły Podstawowej nr 9 w Zamościu w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł, 2 czerwca z okazji Dnia Dziecka odbył się Szkolny Piknik Rodzinny pod hasłem: „Rosnę Zdrowo! Świat jest w ruchu i ja z nim też!” Wśród atrakcji przygotowano występy artystyczne, dmuchane zjeżdżalnie, konkursy czy zabawy klockami LEGO. Uczestnicy mieli też możliwość zapoznania się ze sprzętem, którym dysponuje wojsko, straż graniczna i WOPR. Wszyscy zaproszeni goście bawili się wspaniale!

Czytaj dalej

W Szkole Podstawowej im. por. Edwarda Błaszczaka ps. GROM w Chmielku, kolejny raz włączającej się w kampanię, pedagog i psycholog szkolny przeprowadziły zajęcia warsztatowe z wykorzystaniem kart pracy ZTU. Pedagog Barbara Późniak, koordynatorka kampanii, przygotowała również informacyjną gazetkę, zapraszając też dzieci i młodzież do konkursów ZTU. Tegoroczną kampanię połączono w szkole z Międzynarodowym Dniem Dziecka oraz z ogólnopolską akcją masowego czytania „Jak nie czytam, jak czytam”.

Czytaj dalej

Bieg zwany Maratonem Trzeźwości, który w tym roku zorganizowano w Iłowej po raz 20, to bieg symboliczny. Jest symbolem zabawy bez używek, zabawy dla każdego. Trasy biegu, różnej długości dla poszczególnych grup startujących, wiodły alejami w Parku Dworskim. Maraton odbył się pod patronatem Burmistrza Iłowej Pawła Lichtańskiego oraz ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł.

Czytaj dalej

Szkoła Podstawowa w Lipkach Wielkich, Urząd Gminy w Santoku i Gminna Komisja ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Santoku zorganizowały finał kampanii profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. W SP w Lipkach Wielkich gości przywitał Przewodniczący GKPiRPA w Santoku Mariusz Śpiewanek, otwarcia finału dokonali Magdalena Pędziwiatr – Starosta Powiatu Gorzowskiego i Damian Kochmański – Z-ca Wójta Gminy Santok. Kulminacyjnym punktem dnia, obfitującego w promujące zdrowy styl życia wydarzenia, był marsz trzeźwości.

Czytaj dalej

Zachowaj Trzeźwy Umysł

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Legnicy przystąpiła w tym roku do kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł, łącząc ją z obchodami Konstytucji 3 Maja.

Czytaj dalej

10/5768