ZTU i sport

Ważnym elementem Zachowaj Trzeźwy Umysł jest promowanie zdrowych alternatyw wobec picia alkoholu czy zażywania narkotyków. Jednym z pomysłów było pokazywanie świetnych polskich sportowców – wzorów do pracy nad sobą. Na przestrzeni kilku lat do kampanii przyłączyli się: Adam Małysz, Katarzyna Skowrońska, Robert Korzeniowski, Maciej Żurawski, Jerzy Dudek, Małgorzata Dudek, Michał Ignerski, Roberty Sycz, Tomasz Kucharski, Marek Kamiński, Monika Pyrek, Natalia Partyka, Maja Włoszczowska, Marcin Lewandowski. Kampania realizowała również założenia Europejskiego Roku poprzez Sport (2004), Międzynarodowego Roku Sportu i Wychowania Fizycznego (2005).

Wybrane projekty sportowe

Konkursy stypendialne

Organizacja konkursów stypendialnych w 2004 i 2005 roku „Napisz do Korzenia”, „Napisz do Dudka”, w których młodzi ludzie dzielili się swoimi marzeniami z Robertem Korzeniowskim i Jerzym Dudkiem.

Kits for Kids

W 2006 roku wspólnie z partnerem kampanii PlasticsEurope realizowaliśmy projekt Kits for Kids. W ramach akcji przekazano wybranym gminom stroje piłkarskie dla 14 drużyn.

MiniOLIMPIADY

Przez kilka lat funkcjonowania kampanii organizowaliśmy konkurs, w którym nagrodą była organizacja dużej, lokalnej imprezy sportowej – miniOLIPMIADY. Konkurs był przeznaczony dla gmin, szkół, klubów sportowych, miejskich i gminnych ośrodków sportu.

Konkursy sportowe

Przez wiele lat w ramach kampanii organizowaliśmy konkursy promujące aktywność sportową. Tematyka konkursowa była uzależniona od promowanej w danym roku dyscypliny lub wydarzenia sportowego.

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

 • Premiera kanału Profilaktyka.tv
  Informujemy, że jako pierwsi w Polsce uruchomiliśmy tematyczny kanał streamingowy dotyczący profilaktyki. Pod adresem www.profilaktyka.tv będziemy udostępniać materiały multimedialne, których…

  Czytaj dalej

 • Wysyłka nagród ZTU zakończona
  Informujemy, że zakończyliśmy wysyłkę wszystkich nagród przyznanych w tegorocznych konkursach Zachowaj Trzeźwy Umysł. Przeczytaj także Galeria nagrodzonych prac – ZTU…

  Czytaj dalej

 • Galeria nagrodzonych prac – ZTU 2021 – nagrody główne
  Poniżej prezentujemy prace, które zostały nagrodzone w konkursie plastyczno-literackim Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie. W konkursie przyznaliśmy 16 równorzędnych nagród głównych. Przeczytaj…

  Czytaj dalej

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2022 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „Nie czas na nudę!”. Jako element dodatkowy kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami multimedialnymi Profilaktyka.tv. Samorządy korzystające z kampanii ZTU mają możliwość dokupienia dostępu do platformy z 50% zniżką. W 2022 powróciliśmy również z konkursem zespołowym dla klas i świetlic szkolnych.

Oferta ZTU 2022


Konkursy


 

Profilaktyka.tv


 

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2021


Regulaminy


Lista laureatów


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: