Porozmawiajmy o szkole – komentarz do wyników Diagnozy Społecznej Uczniów

Porozmawiajmy o szkole – komentarz do wyników Diagnozy Społecznej Uczniów

Na naszym kanale streamingowym Profilaktyka TV przygotowaliśmy kolejny odcinek cyklu 5 minut Błażeja pn. Porozmawiajmy o szkole, w którym analizujemy wyniki badania Ogólnopolskiej Diagnozy Społecznej, przeprowadzonej w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2021.

Gościem specjalnym odcinka jest Pani Martyna Filipiak – psycholog dziecięca, która jest autorką naszej kampanii Rodzina na TAK oraz przygotowuje dla nas filmy edukacyjne w ramach programu Przyjazny Psycholog. Pani Martyna odniesie się do wyników Ogólnopolskiej Diagnozy Społecznej Uczniów, przeprowadzonej przez Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych we współpracy z Wydziałem Socjologii UMCS w Lublinie na próbie ponad 30 tys. uczniów.

Badanie zostało przeprowadzone w ostatnim kwartale 2021. W nagranej rozmowie skupimy się na jednym z 9 badanych obszarów diagnozy – szkole. Wyniki są o tyle ciekawe, że możemy je porównać do pierwszej edycji badania z 2018 roku (przed wybuchem pandemii).

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2022 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „Nie czas na nudę!”. Jako element dodatkowy kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami multimedialnymi Profilaktyka.tv. Samorządy korzystające z kampanii ZTU mają możliwość dokupienia dostępu do platformy z 50% zniżką. W 2022 powróciliśmy również z konkursem zespołowym dla klas i świetlic szkolnych.

Oferta ZTU 2022


Konkursy


 

Profilaktyka.tv


 

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2022


Regulaminy


Lista laureatów ZTU 2022


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: