Premiera kanału Profilaktyka.tv

Premiera kanału Profilaktyka.tv

Informujemy, że jako pierwsi w Polsce uruchomiliśmy tematyczny kanał streamingowy dotyczący profilaktyki. Pod adresem www.profilaktyka.tv będziemy udostępniać materiały multimedialne, których odbiorcami są uczniowie, nauczyciele, rodzice, specjaliści związani z działem profilaktyki. Do 26 grudnia br. dostęp do platformy jest bezpłatny. Aby obejrzeć przygotowane filmy należy wpisać hasło dostępu, które przesłaliśmy do wszystkich samorządowców za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Baza edukacyjna z materiałami multimedialnymi

W każdym miesiącu na platformie pojawi się premierowo około dziesięciu materiałów. Filmy te mogą być wykorzystywane np. w pracy z uczniami, rodzicami czy też doskonaleniu umiejętności i wiedzy przez nauczycieli oraz osoby zajmujące się profilaktyką.

Kto może korzystać z zasobów kanału profilaktyka.tv?

Kanał został przygotowany z myślą o placówkach i osobach zajmujących się edukacją i profilaktyką. Do tego grona zaliczamy m.in.: przedszkola i szkoły, świetlice środowiskowe, biblioteki i Domy Kultury, Ośrodki Pomocy Społecznej, nauczycieli i pedagogów szkolnych, pełnomocników ds. rozwiązywania problemów alkoholowych i uzależnień, członków Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Ponieważ profilaktyka zdrowotna (w tym profilaktyka uzależnień) jest jedną z podstawowych kwestii, o których należy pamiętać i dbać przez całe życie, na naszym serwisie znajdują się filmowe materiały edukacyjne dla osób w każdym wieku: od przedszkolaka do seniora.

Bezpłatny dostęp do platformy do 26 grudnia 2021

Na początku listopada wszystkie samorządy otrzymały od nas ofertę, w której znajdują się dane logowania umożliwiające bezpłatny dostęp do wszystkich materiałów filmowych opublikowanych na platformie. Co miesiąc będziemy dodawać kolejne propozycje. Kody dostępu są ważne do 26 grudnia 2021 r.

W wersji bez logowania, mogą Państwo zapoznać się ze wszystkimi zapowiedziami poszczególnych cykli programowych. Jeśli nie otrzymali Państwo kodów dostępu, prosimy o kontakt mailowy. Zapytanie można wysłać do nas za pomocą formularza znajdującego się na stronie profilaktyka.tv lub napisać wiadomość na maila: kontakt@profilaktyka.tv.

Co znajdziemy na Profilaktyka.tv?

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2023


Regulaminy 2023


Lista laureatów ZTU 2022


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: