Oferty profilaktyczne na nowy rok szkolny 2021/22

Oferty profilaktyczne na nowy rok szkolny 2021/22

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi ofertami kampanii oraz programów profilaktycznych na rok szkolny 2021/22.

Za kilka dni rozpocznie się nowy rok szkolny. Przed uczniami, nauczycielami oraz rodzicami stoi wiele wyzwań, związanych z powrotem do nauczania stacjonarnego. Oprócz wyzwań edukacyjnych i organizacyjnych, społeczność szkolna odczuwa również niepewność, wynikającą z możliwych scenariuszy przebiegu epidemii. Nie wiemy, jak będzie wyglądać „jesienna fala” i jak odbije się na naszym codziennym życiu. To wszystko, jak zgodnie twierdzą specjaliści, ma duży wpływ na zdrowie psychiczne młodego pokolenia.

Przygotowując tegoroczne propozycje kampanii oraz programów profilaktycznych wzięliśmy pod uwagę wszystkie powyższe uwarunkowania. Przyjrzeliśmy się również uważnie problemom, które zostały spotęgowane przez pandemię i są sygnalizowane przez ekspertów oraz całe środowisko szkolne.

W materiałach poruszyliśmy m.in.:

 1. Problem narastającej przemocy rówieśniczej i cyberprzemocy.
 2. Problem sięgania przez młodzież po narkotyki lub dopalacze, jako sposobu złudnego radzenia sobie z problemami.
 3. Temat narastającego uzależnienia uczniów od urządzeń mobilnych, które jest następstwem przedłużającego się zdalnego nauczania.
 4. Temat powrotu uczniów do równowagi emocjonalnej i zadbania o dobrostan psychiczny.

Wszystkie materiały zostały stworzone z myślą o uzupełnieniu działań realizowanych w placówkach oświatowych w ramach szkolnych programów profilaktycznych.

Propozycje profilaktyczne na rok 2021/22

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

 • Premiera kanału Profilaktyka.tv
  Informujemy, że jako pierwsi w Polsce uruchomiliśmy tematyczny kanał streamingowy dotyczący profilaktyki. Pod adresem www.profilaktyka.tv będziemy udostępniać materiały multimedialne, których…

  Czytaj dalej

 • Wysyłka nagród ZTU zakończona
  Informujemy, że zakończyliśmy wysyłkę wszystkich nagród przyznanych w tegorocznych konkursach Zachowaj Trzeźwy Umysł. Przeczytaj także Galeria nagrodzonych prac – ZTU…

  Czytaj dalej

 • Galeria nagrodzonych prac – ZTU 2021 – nagrody główne
  Poniżej prezentujemy prace, które zostały nagrodzone w konkursie plastyczno-literackim Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie. W konkursie przyznaliśmy 16 równorzędnych nagród głównych. Przeczytaj…

  Czytaj dalej

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2022 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „Nie czas na nudę!”. Jako element dodatkowy kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami multimedialnymi Profilaktyka.tv. Samorządy korzystające z kampanii ZTU mają możliwość dokupienia dostępu do platformy z 50% zniżką. W 2022 powróciliśmy również z konkursem zespołowym dla klas i świetlic szkolnych.

Oferta ZTU 2022


Konkursy


 

Profilaktyka.tv


 

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2021


Regulaminy


Lista laureatów


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: