Żyjcie zdrowo i pamiętajcie o marzeniach!
Legnica, woj. dolnośląskie

Żyjcie zdrowo i pamiętajcie o marzeniach!
Legnica, woj. dolnośląskie

Z nagrodzonymi w jubileuszowej kampanii ZTU uczniami, ich rodzicami, nauczycielami i opiekunami spotkał się wiceprezydent Legnicy Krzysztof Duszkiewicz. W gronie wyróżnionych uczniów znalazło się siedmioro młodych legniczan. – Serdecznie gratuluję i dziękuję za wasze zaangażowanie. Postarajcie się zachować na zawsze zdrowy styl życia i pamiętajcie o marzeniach. Cieszymy się, że możemy Was wyróżnić, ale też specjalnie nagrodzić – mówił prezydent. Legnickie placówki oświatowo-wychowawcze uczestniczą w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł już od dwudziestu lat.

Organizatorzy ogólnopolskiej kampanii nagrodzili młodych autorów książkami i dyplomami. Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski ufundował dla całej siódemki dodatkową niespodziankę w postaci elektrycznych deskorolek, które osiągają prędkość 12 km na godzinę.

Legnickie placówki oświatowo-wychowawcze już od dwudziestu lat uczestniczą w tej ogólnopolskiej kampanii, której propagowaniu służą m.in. konkursy plastyczne i literackie. Organizatorem jest Stowarzyszenie Dziennikarzy i Producentów Radiowych z Poznania.

W jubileuszowym 2020 roku działania profilaktyczne były prowadzone pod hasłem: „Dorastamy asertywnie”. Celem kampanii było m.in. wzbudzenie wśród uczniów motywacji do działania i osiągania celów oraz ograniczenie podejmowania przez dzieci i młodzież zachowań ryzykownych.

Wyróżnieni uczniowie wzięli udział w plastyczno-literackim konkursie „Wehikuł czasu” – gdzie zadaniem było wykonanie prac, prezentujących dowolny dzień z przeszłości lub przyszłości.

Legniccy zwycięzcy to dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 6 oraz z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – Oddział Ośrodek Pomocy Terapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży.

Zdjęcia ze spotkania zamieszcza portal.legnica.eu


Źródło: portal.legnica.eu

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

 • Materiały profilaktyczne na wakacje
  Podobnie jak w zeszłym roku, przygotowaliśmy zestaw materiałów profilaktyczno-edukacyjnych dla uczniów, poruszający temat bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji.
 • Konkursy ZTU 2023 – wyrażenia zgody
  W ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2023 organizujemy 3 konkursy dla uczniów. Poniżej publikujemy wzory dokumentów – wyrażenia zgody na…

  Czytaj dalej

 • Konkursy ZTU 2023 – regulaminy
  W ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2023 organizowane są trzy konkursy. Przeczytaj także Konkursy ZTU 2023 – wyrażenia zgody Konkursy…

  Czytaj dalej

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2023


Regulaminy 2023


Lista laureatów ZTU 2022


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: