Kampania pełna aktywności!
Jastrzębie-Zdrój, woj. śląskie

Kampania pełna aktywności!
Jastrzębie-Zdrój, woj. śląskie

Za nami kolejny wakacyjny tydzień, tym razem ściśle związany z kampanią profilaktyczną ZTU, w której Zespół Szkół Specjalnych przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Jastrzębiu-Zdroju od lat aktywnie uczestniczy. – Uczniowie wzięli udział w warsztatach z materiałami ZTU, sprawdzali się podczas „Dnia bez telefonu komórkowego”, w programie znalazły się też fotobudka „Z uśmiechem nam do twarzy”, „Rozgrywki na wesoło” czy poznawanie tajników programowania kolorami na zajęciach „ZTU z ozobotem”. Uczestnicy kampanii poszukiwali również „Domowych sposobów na stres” — relacjonuje Lucyna Rożek, koordynatorka ZTU.

Oprócz warsztatów profilaktycznych pod hasłem „W poszukiwaniu szczęścia”, prowadzonych w oparciu o scenariusze i karty pracy z bazy kampanii, zaprosiliśmy naszych uczniów do udziału w różnorodnych aktywnościach, zgodnie z zasadą „dla każdego coś dobrego”. Wszyscy chętni mogli sprawdzić się podczas „Dnia bez telefonu komórkowego”, a swą wiedzę dot. skutków uzależnienia od telefonu komórkowego poszerzali podczas zajęć wychowawczych.

Fotobudka „Z uśmiechem nam do twarzy” to następny punkt programu, połączony z „Uśmiechniętymi aforyzmami”. W trakcie „Rozgrywek na wesoło” czyli zabaw drużynowych pod hasłem „Nałogom mówię NIE- sport i zabawa to lepsza sprawa!” uczniowie mogli wykazać się bystrym wzrokiem, zwinnymi rękami, czułym słuchem oraz celnością.

Nie zapomnieliśmy też o naszej kondycji psychicznej. W trakcie zajęć „Domowe sposoby na stres” poszukiwaliśmy sposobów na utrzymanie równowagi emocjonalnej, a swe pomysły wdrażaliśmy, modelując w masach plastycznych czy bawiąc się w czasie „Zumby”. Nie zabrakło też propozycji dla fanów nowych technologii- podczas zajęć „ZTU z ozobotem” młodsi uczniowie poznawali tajniki programowania kolorami.

Fotorelacja z kampanijnych działań została zamieszczona na stronie Zespołu Szkół.


Autor: Lucyna Rożek

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2022 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „Nie czas na nudę!”. Jako element dodatkowy kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami multimedialnymi Profilaktyka.tv. Samorządy korzystające z kampanii ZTU mają możliwość dokupienia dostępu do platformy z 50% zniżką. W 2022 powróciliśmy również z konkursem zespołowym dla klas i świetlic szkolnych.

Oferta ZTU 2022


Konkursy


 

Profilaktyka.tv


 

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2022


Regulaminy


Lista laureatów ZTU 2021


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: