ZTU to konkursy, materiały i chwila relaksu!
Podegrodzie, woj. małopolskie

ZTU to konkursy, materiały i chwila relaksu!
Podegrodzie, woj. małopolskie

W ostatnich dniach roku szkolnego uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mieczysława Wieczorka w Olszanie aktywnie uczestniczyli w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. W Dniu Dziecka klasy w ramach konkursu przygotowały plastyczne prace pt. „Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie”. W kolejnych dniach na zajęciach uczono się pozytywnego myślenia, określania swoich uczuć i emocji, wyznaczania drogi do celu. Uczniowie tworzyli też wyspy szczęścia i malowali własne „selfie”. Na koniec uczestnicy kampanii relaksowali się przy grach edukacyjnych.

Uczestnicy kampanijnego konkursu plastyczno-literackiego mieli przedstawić swoją szczęśliwą chwilę, dzień lub to jak wyobrażają sobie szczęśliwe życie. „Każdy pragnie szczęścia i ważne jest, aby umieć je odnaleźć i potrafić cieszyć się nim nawet wtedy, gdy trwa tylko chwilę…”

W kolejnych dniach uczniowie wraz w wychowawcami w ramach projektu omawiali różne zagadnienia. Na zajęciach uczniowie uczyli się myśleć pozytywnie, określali swoje uczucia i emocje, wyznaczali drogę do celu oraz poznawali swoją wartość jak również jak ważne są więzi rodzinne. Dzieci tworzyły m.in. wyspy szczęścia, kufer przyjemności, przepisy na dobre więzi z najbliższymi oraz bilans zysków i start. Ponad to uczniowie malowali własne “selfie”, swoje mocne i słabe strony, szczęście pod lupą, rodzinne zdjęcia czy też wymarzony dom.

Na zakończenie uczniowie mogli zrelaksować się przy edukacyjnych grach takich jak: rundka nastrojowa, cierpliwość, planowanie, nagroda oraz w poszukiwaniu szczęścia.

Do galerii z kampanijnych działań zapraszamy na stronę SP w Olszanie.


Źródło: Szkoła Podstawowa w Olszanie

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

  • Nowe oferty wiosna-lato 2024
    Zachęcamy do zapoznania się z nowymi ofertami profilaktycznymi, które przygotowaliśmy na okres wiosenno-letni.
  • Konkurs fotograficzny – wysyłka nagród
    Informujemy, że wysyłka nagród przyznanych w konkursie “W zdrowym ciele zdrowy duch” zostanie zrealizowana do końca lutego 2024.
  • Konkurs fotograficzny – wyniki
    Poniżej prezentujemy wyniki konkursu fotograficznego pn. “W zdrowym ciele, zdrowy duch”, który został zorganizowany w ramach kampanii ZTU 2023.

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

Co roku w ramach programu Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2024


Regulaminy 2024


Lista laureatów ZTU 2023


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: