Dzień Profilaktyki Szkolnej z ZTU!
Stoczek Łukowski, woj. lubelskie

Dzień Profilaktyki Szkolnej z ZTU!
Stoczek Łukowski, woj. lubelskie

Dzień Profilaktyki Szkolnej z ZTU! – Na integracyjną imprezę w Zespole Oświatowym w Stoczku Łukowski przybyła cała szkolna społeczność. Swoją obecnością zaszczycił nas też burmistrz – mówi koordynatorka Danuta Żebrowska. Zakończenie tegorocznych działań uświetniono zaś Dniem Profilaktyki Szkolnej.

W programie znalazły się spektakle profilaktyczne, wręczano też nagrody, dyplomy i certyfikaty ZTU.

W dniu 25 września o godz. 16:30 w ramach programu „Szkoła Współpracy” odbyła się impreza integracyjna nazwana „Dniem pieczonej kiełbaski”, na którą zaproszeni zostali wszyscy uczniowie klas podstawowych i gimnazjalnych wraz z rodzicami oraz nauczycielami a z ramienia samorządu miejskiego swoją obecnością zaszczycił nas pan burmistrz.

Nie zabrakło licznych zabaw integracyjnych. Zgromadzeni wzięli udział między innymi w rozgrzewce, wspólnym tańcu i koncercie. Instrumentami były własnoręcznie wykonane przedmioty grające, w postaci drewnianych łyżek oraz puszek. Następnym punktem programu była pomoc w rozpaleniu grilla, wspólne grillowanie i biesiadowanie. Po skończonym posiłku uczestnicy grali w gry zespołowe.

Integracja dobiegła końca około godziny 18:30. Wspólnie spędzony czas i rozmaite atrakcje poprawiły humor niejednemu uczestnikowi zabaw. Obecność najmłodszych uczniów wniosła dużo kolorytu i pozytywnych emocji. Po raz kolejny przekonaliśmy się, jak miło i bezpiecznie można spędzić czas w gronie przyjaciół, rodziców i nauczycieli. Podczas całej imprezy przyświecały nam cele Kampanii ZTU 2014.

Szkolne zakończenie działań Kampanii ZTU, Dzień Profilaktyki Szkolnej, odbyło się 19 listopada. W programie znalazły się 3 spektakle profilaktyczne dla klas I-III, IV-VI i I-III gimnazjum. Zostały też wręczone uczniom i nauczycielom nagrody, dyplomy i certyfikaty za aktywne uczestnictwo w działaniach i konkursach kampanijnych. Dziękujemy sponsorowi kampanii – Burmistrzowi i Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Stoczku Łukowskim.

Dziękujemy organizatorom Kampanii ZTU 2014 za podjęcie tematyki wolnego czasu dzieci i młodzieży, kształcenia umiejętności asertywnego odmawiania oraz rozwijania swoich pasji, w celu zmniejszenia wśród nich zachowań ryzykownych.

Autorka: Danuta Żebrowska

Zachowaj Trzeźwy Umysł 2015

Odpowiedzialny Kierowca 2015

Dodaj komentarz

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

  • Konkursy ZTU 2023 – lista laureatów
    Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z listą laureatów 2 konkursów profilaktyczno-edukacyjnych, zorganizowanych w ramach tegorocznej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Poniżej znajdą Państwo … Czytaj więcej.
  • Społeczna Diagnoza Uczniów – harmonogram
    Informujemy, że 1 października 2023 rozpocznie się kolejna ewaluacja badania Społeczna Diagnoza Uczniów, realizowana w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Badanie … Czytaj więcej.
  • Materiały profilaktyczne na wakacje
    Podobnie jak w zeszłym roku, przygotowaliśmy zestaw materiałów profilaktyczno-edukacyjnych dla uczniów, poruszający temat bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji.

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2023


Regulaminy 2023


Lista laureatów ZTU 2022


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: