ZTU to przyjazna kampania!
Strzeleczki, woj. opolskie

ZTU to przyjazna kampania!
Strzeleczki, woj. opolskie

– Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł w przyjazny sposób podejmuje tak trudny temat, jakim są uzależnienia. W Szkole Podstawowej w Dobrej przeprowadzana była w ramach współpracy z GKRPA – relacjonują koordynatorzy. Na Dzień Rodziny z ZTU przygotowano wiersze tańce, piosenki oraz zawody sportowe.

Uczniowie SP w Dobrej chętnie przystąpili do kampanijnych konkursów. Za wypełnienie ulotki konkursowej ulotki „Mały odkrywca były odpowiedzialne Jolanta Jaszczułt i Barbara Fornek. – Aż 6 uczniów z naszej szkoły otrzymało tytuł laureata, dyplom i nagrodę – mówią koordynatorki. Nagrodzeni to: Sylwia Smolorz (kl. IV), Natalia Niepala (kl. IV), Adrian Klimek (kl. IV), Ewelina Proszek (kl. IV), Emilia Łukaszewicz (kl. IV), Mateusz Marzotko (kl. III).

Prace z ulotka profilaktyczną „Zdrowo na sportowo przebiegały pod okiem Jolanty Jaszczułt, która koordynowała również przebieg konkursu „Nasza piękna okolica. – W ramach tego konkursu klasa V i VI wykonały cykl zdjęć prezentujących najpiękniejsze miejsca w okolicy. Należało wybrać 10 zdjęć. Uczniowie obrobili je za pomocą programu Picassa 3 i wysłali – mówią organizatorzy.

Z okazji Dnia Dziecka zorganizowano Dzień Rodziny. Były wiersze o mamie i tacie, taniec oraz piosenka A. Majewskiej „Być kobietą w wykonaniu… chłopców z klasy IV. Po części oficjalnej przyszedł czas na zmagania sportowe. – Rodzice z dzieckiem stanowili jedną drużynę, która brała udział m.in. w rzutach do celu i przeskokach przez skakankę – opowiadają koordynatorzy. Na zakończenie był wspólny posiłek i wręczenie dyplomów zwycięskim drużynom. Imprezę koordynowali wszyscy szkolni wychowawcy.

Dodatkowo uczennice Dorota Hainsz (klasa VI) i Sylwia Smolorz (klasa V) wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez GKRPA oraz panią pedagog na wykonanie ulotki i wiersza poruszającego temat szkodliwości palenia papierosów.

– Te wszystkie działania zostały uzupełnione o pogadanki dotyczące profilaktyki uzależnień, przeprowadzone przez nauczycieli wychowawców zgodnie ze szkolnym programem wychowawczym i profilaktycznym – uzupełniają koordynatorzy.

 

Dodaj komentarz

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2022 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „Nie czas na nudę!”. Jako element dodatkowy kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami multimedialnymi Profilaktyka.tv. Samorządy korzystające z kampanii ZTU mają możliwość dokupienia dostępu do platformy z 50% zniżką. W 2022 powróciliśmy również z konkursem zespołowym dla klas i świetlic szkolnych.

Oferta ZTU 2022


Konkursy


 

Profilaktyka.tv


 

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2022


Regulaminy


Lista laureatów ZTU 2021


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: