Z tą kampanią młodzi artyści wyrażają patriotyczne uczucia
Bartoszyce (gmina), woj. warmińsko-mazurskie

Z tą kampanią młodzi artyści wyrażają patriotyczne uczucia
Bartoszyce (gmina), woj. warmińsko-mazurskie

Kształtowaniu postaw patriotycznych oraz ukazaniu uczniom wzorców osobowych godnych naśladowania służył program artystyczny zaprezentowany przez młodzież Gimnazjum im. M. Kopernika w Kinkajmach, przygotowany wraz z polonistką Ewą Trzcińską. – Młodzież w ciszy oraz skupieniu obejrzała występ swoich koleżanek i kolegów – komentuje kampanijne wydarzenie Iwona Kasjaniuk, koordynatorka ZTU.

11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym, o czym koleżankom i kolegom przypomnieli wychowankowie Gimnazjum w Kinkajmach.

Na samym początku wystąpiła uczennica klasy II A Paulina Owczarek i a cappella zaśpiewała utwór Marii Konopnickiej „Rota. Następnie uczniowie klasy III B przedstawili montaż słowno-muzyczny, w którym wykorzystano wiersze m.in. Jana Lechonia, Cypriana Kamila Norwida, Czesława Miłosza.

Młodzież wysłuchała także pieśni „Piechota, ta szara piechota. Podkład muzyczny został wzbogacony o projekcję filmiku przedstawiającego żołnierzy walczących na froncie pierwszej wojny światowej. Natomiast podczas odtwarzania „Pierwszej Brygady uczniowie obejrzeli prezentację slajdów ze zdjęciami Józefa Piłsudskiego, który odegrał ogromną rolę w odzyskaniu niepodległości.

– Na zakończenie wszyscy zebrani na uroczystości wysłuchali utworu pt.„Ojczyzna w wykonaniu Marka Grechuty. Pokaz zdjęć z najważniejszych wydarzeń w dziejach historii Polski oraz fotografii ukazujących piękno naszego kraju rodzinnego, opisanego dodatkowo cytatami z wierszy, niejednego ucznia i nauczyciela wprawił w zadumę – dzieli się wspomnieniami koordynatorka.

 

Dodaj komentarz

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2022 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „Nie czas na nudę!”. Jako element dodatkowy kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami multimedialnymi Profilaktyka.tv. Samorządy korzystające z kampanii ZTU mają możliwość dokupienia dostępu do platformy z 50% zniżką. W 2022 powróciliśmy również z konkursem zespołowym dla klas i świetlic szkolnych.

Oferta ZTU 2022


Konkursy


 

Profilaktyka.tv


 

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2022


Regulaminy


Lista laureatów ZTU 2021


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: