Ta kampania to aktualne wiadomości o zagrożeniach!
Jastrzębia, woj. mazowieckie

Ta kampania to aktualne wiadomości o zagrożeniach!
Jastrzębia, woj. mazowieckie

W kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł gmina Jastrzębia uczestniczy od bardzo wielu lat. Dzięki temu społeczność Publicznego Gimnazjum w Jastrzębi ma zawsze aktualne wiadomości o współczesnych zagrożeniach. – W tegorocznej kampanii skupiono się na integracji rodzin oraz kształceniu zachowań prozdrowotnych – informuje radomskie „Echo Dnia.

Dodatkowo środki GKRPA pozwoliły Urzędowi Gminy w Jastrzębi zrealizować dla 30 dzieci kolonie socjoterapeutyczne w nadmorskiej miejscowości Stegna. Wielką atrakcją dla uczestników kolonii były wycieczki, m.in. na miejsce bitwy pod Grunwaldem czy do Muzeum Bursztynu w Jantarze. Odwiedzono też Stare Miasto w Gdańsku, katedrę Oliwską, molo w Sopocie i podziwiano krajobraz Żuław.

Jednym z kluczowych celów tego wyjazdu było także promowanie zdrowego, aktywnego i akceptowanego społecznie stylu życia. Treści przekazywane na zajęciach i warsztatach kształtowały właściwą postawę wobec własnej osoby i podnosiły świadomość konsekwencji sięgania po używki. Zdobyto też wiedzę na temat praw człowieka, dziecka oraz procedur postępowania w przypadku ich łamania.

– Podczas tego wypoczynku nie można było narzekać na nudę. Dzieci wróciły znad morza pełne wrażeń i pozytywnych emocji – z zadowoleniem przyznali organizatorzy wyjazdu.

Źródło: „Echo Dnia Radomskie

 

Dodaj komentarz

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2022 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „Nie czas na nudę!”. Jako element dodatkowy kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami multimedialnymi Profilaktyka.tv. Samorządy korzystające z kampanii ZTU mają możliwość dokupienia dostępu do platformy z 50% zniżką. W 2022 powróciliśmy również z konkursem zespołowym dla klas i świetlic szkolnych.

Oferta ZTU 2022


Konkursy


 

Profilaktyka.tv


 

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2022


Regulaminy


Lista laureatów ZTU 2021


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: