ZTU radzi – wyrzuć papierosa, zjedz marchewkę!
Bartoszyce (gmina), woj. warmińsko-mazurskie

ZTU radzi – wyrzuć papierosa, zjedz marchewkę!
Bartoszyce (gmina), woj. warmińsko-mazurskie

Chcąc zaakcentować przesłanie Ogólnoświatowego Dnia Walki z Paleniem Tytoniu, samorząd uczniowski ze Szkolnym Kołem Wolontariatu przygotował w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kinkajmach przedsięwzięcie „Marchewka zamiast papierosa. – Idea dnia, w którym zachęca się palących do zerwania z nałogiem, wpisuje się w założenia kampanii ZTU oraz szkolnego programu profilaktycznego – mówi Sylwia Kondraciuk, pedagog szkolna.

– Wspólnym celem kampanii i szkolnego programu, korelującym z programem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej „Znajdź właściwe rozwiązanie jest między innymi zapobieganie paleniu tytoniu wśród młodzieży szkolnej oraz zwiększenie wiedzy w zakresie szkodliwości dymu tytoniowego – przypomina koordynatorka.

W przedsięwzięciu „Marchewka zamiast papierosa na przerwach między lekcjami przedstawiciele samorządu uczniowskiego zachęcali wszystkich uczniów i nauczycieli do zjedzenia marchewki. Wszystkie warzywa już po trzeciej godzinie lekcyjnej zniknęły z tac! Zjedzenie marchewki miało stać się protestem przeciw biernemu i czynnemu paleniu oraz motywować osoby palące do zerwania z nałogiem. Całość wydarzenia wypełniły gazetki informacyjne oraz plakaty przygotowane przez uczniów.

– Podejmowane działania profilaktyczne w naszej szkole potwierdzają celowość i efektywność realizowanych założeń, które są skoncentrowane na zapobieganiu, a jednocześnie nagłaśnianiu problemów społecznych i zdrowotnych – zaznacza Sylwia Kondraciuk.

 

Dodaj komentarz

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2022 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „Nie czas na nudę!”. Jako element dodatkowy kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami multimedialnymi Profilaktyka.tv. Samorządy korzystające z kampanii ZTU mają możliwość dokupienia dostępu do platformy z 50% zniżką. W 2022 powróciliśmy również z konkursem zespołowym dla klas i świetlic szkolnych.

Oferta ZTU 2022


Konkursy


 

Profilaktyka.tv


 

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2022


Regulaminy


Lista laureatów ZTU 2021


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: