Cała społeczność w marszu ZTU!
Śrem, woj. wielkopolskie

Cała społeczność w marszu ZTU!
Śrem, woj. wielkopolskie

– W placówkach szkolnych przeprowadzono zajęcia profilaktyczne nastawione na uświadomienie uczniom, jak ważne jest życie w trzeźwości i że warto o taką postawę zadbać – mówi Barbara Czaplicka, inspektor Pionu Edukacji i Usług Społecznych w UM w Śremie. W gminie Śrem zorganizowano kolejną już edycję obchodów Dnia Przeciw Przemocy oraz profilaktyczny przemarsz. W realizowanie celów Zachowaj Trzeźwy Umysł włączyły się wszystkie szkoły podstawowe i gimnazjalne.

Wśród placówek, które przystąpiły do kampanii, były SP nr 1, SP nr 4 i SP nr 6 ze Śremu, SP w Bodzyniewie, SP w Krzyżanowie, SP w Pyszącej, Zespoły Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Dąbrowie, Zbrudzewie i Nochowie oraz Gimnazjum nr 1 i nr 2 w Śremie.

W związku z włączeniem się w kampanię ZTU w szkołach przygotowano gazetki informacyjne, rozdano uczniom ulotki, zaproszono i zachęcono dzieci oraz młodzież do wzięcia udziału w konkursach. Podczas zajęć wychowawczych uczniowie przygotowywali plakaty o szkodliwości alkoholu. Dodatkowo odbywały się też różne przedsięwzięcia pod szyldem Zachowaj Trzeźwy Umysł.

W ramach kampanii ZTU oraz programu „Szkoła bez przemocy zorganizowano kolejną już edycję obchodów Dnia Przeciw Przemocy. Głównym celem tej inicjatywy było wyrażenie wspólnego, szkolnego protestu wobec uzależnień oraz przemocy rówieśniczej stosowanej przez dzieci w różnych formach i obszarach życia, także wirtualnego.

– Najważniejszym punktem programu całej uroczystości był przemarsz ulicami miasta całej społeczności szkolnej oraz zaproszonych gości. Podczas marszu skandowane były hasła sprzeciwu wobec przemocy i używek, które wcześniej uczniowie umieścili na swoich transparentach – komentuje Barbara Czaplicka.

 

Dodaj komentarz

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2022 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „Nie czas na nudę!”. Jako element dodatkowy kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami multimedialnymi Profilaktyka.tv. Samorządy korzystające z kampanii ZTU mają możliwość dokupienia dostępu do platformy z 50% zniżką. W 2022 powróciliśmy również z konkursem zespołowym dla klas i świetlic szkolnych.

Oferta ZTU 2022


Konkursy


 

Profilaktyka.tv


 

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2022


Regulaminy


Lista laureatów ZTU 2021


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: