ZTU to emocje, nauka i dobra zabawa!
Staszów, woj. świętokrzyskie

ZTU to emocje, nauka i dobra zabawa!
Staszów, woj. świętokrzyskie

„Nie czas na nudę” – takie hasło przyświecało Tygodniowi Profilaktyki obchodzonemu przed wakacjami w Publicznej Szkole Podstawowej imienia Papieża Jana Pawła II w Czajkowie. – Był to fascynujący tydzień, pełen emocji, nauki oraz dobrej zabawy integracyjnej, o frekwencję nie musieliśmy się martwić, nasi uczniowie chętnie z zaciekawieniem przychodzili do szkoły – powiedziała Joanna Modras-Nowacka koordynator projektu.

Obchodzony w dniach 6-10 czerwca Tydzień Profilaktyki był czasem wypełnionym atrakcyjnymi spotkaniami i zajęciami, które miały na celu promowanie zachowań prozdrowotnych oraz integrację uczniów.

Poniedziałek upłynął pod hasłem „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, był to dzień fascynujący i bardzo pouczający, a to za sprawą zajęć o cyberprzemocy oraz szkodliwości narkotyków prowadzonych przez dzielnicowego Grzegorza Pargiełę z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie. Natomiast Dorota Wojnarowska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, przeprowadziła zajęcia w klasach VII i VIII, o szkodliwym wpływie nikotyny na nasz organizm.

Wtorkowe hasło brzmiało „Znam swoją wartość”. Tego dnia zorganizowane zostały zajęcia dla uczniów klas I-III, prowadzone przez psychologa oraz pedagoga z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Staszowie – Agnieszkę Majewską oraz Monikę Maj. Uczniowie na zajęciach poznawali swoje mocne i słabe strony, nauczyli się panować nad swoimi emocjami, a wiemy, że to łatwe nie jest.

Środa była dniem zdrowia, a o wiedzę o zdrowiu dla uczniów zadbała higienistka szkolna Bożena Sapa, która przeprowadziła zajęcia o zdrowym trybie życia, natomiast Renata Binkiewicz oraz Justyna Brzyszcz zorganizowały pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej.

Czwartkowi towarzyszyło hasło „Bezpieczeństwo na co dzień”. Najmłodsi uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Natomiast uczniowie klas V-VIII pod kierunkiem Lidii Obarzanek-Januszewskiej uczestniczyli w grze terenowej. Następnie na boisku szkolnym dzieciaki mierzył się z torem przeszkód przygotowanym przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiśniowej. Grupki uczniów w strażackim hełmach, dzielnie przeszły wszystkie przeszkody, aby ratować ludzkie życie podczas pożaru. Pokazali, że bez problemu i prawidłowo potrafią wykonać resuscytację i mają dużą wiedzę na ten temat. Dzieciaki były również zachwycone prezentacją potężnego, nowoczesnego wozu strażackiego.

Finałem Tygodnia Profilaktyki było przedstawienie profilaktyczne „W pułapce zła”, przygotowane przez uczniów Szkolnego Teatru Profilaktycznego w formie pantomimy.

– Był to fascynujący tydzień, pełen emocji, nauki oraz dobrej zabawy integracyjnej, o frekwencję nie musieliśmy się martwić, nasi uczniowie chętnie z zaciekawieniem przychodzili do szkoły. Zajęcia uświadomiły młodym uczniom, jak ważny jest zdrowy styl życia, dbanie o własne bezpieczeństwo i odpowiedzialność za własne wybory. Serdeczne podziękowania kieruję do zaproszonych gości, prowadzących zajęcia oraz nauczycieli i uczniów naszej szkoły, którzy w sposób szczególny zaangażowali się organizację Tygodnia Profilaktyki – powiedziała Joanna Modras-Nowacka koordynator projektu.

Zdjęcia z Tygodnia Profilaktyki w szkole podstawowej w Czajkowie: echodnia.eu


Źródło: echodnia.eu

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2022 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „Nie czas na nudę!”. Jako element dodatkowy kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami multimedialnymi Profilaktyka.tv. Samorządy korzystające z kampanii ZTU mają możliwość dokupienia dostępu do platformy z 50% zniżką. W 2022 powróciliśmy również z konkursem zespołowym dla klas i świetlic szkolnych.

Oferta ZTU 2022


Konkursy


 

Profilaktyka.tv


 

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2022


Regulaminy


Lista laureatów ZTU 2022


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: