Z ZTU promujemy walkę z nałogami!
Radomsko, woj. łódzkie

Z ZTU promujemy walkę z nałogami!
Radomsko, woj. łódzkie

Zabawy i integracja jako promocja walki z chorobą alkoholową i innymi nałogami – to pomysł radomszczańskiego MOPS-u i Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, doceniony przez mieszkańców. Walkę z nałogami promowano w Radomsku na pikniku rodzinnym pod hasłem „Nie czas na nudę”. Ponadto, w mieście regularnie organizowane są też Profilaktyczne Środy, cykl spotkań przy okazji kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł.

Nuda i uzależnienia niestety idą w parze. By z nałogami skuteczniej walczyć, w Radomsku zorganizowano projekt pod hasłem „Nie czas na nudę”. Z tej okazji mieszkańcy bawili się podczas integracyjnego pikniku.

Zabawy i integracja jako promocja walki z chorobą alkoholową i innymi nałogami. To pomysł radomszczańskiego MOPS-u i Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, doceniony przez mieszkańców.

­– Żeby jak najwięcej pomocy było w tym kierunku, bo alkoholizm jest ciężkim uzależnieniem i to wsparcie dla rodziny jest bardzo ważne – mówiła Ewelina Stolarczyk, uczestniczka pikniku.

Wsparcie poprzez rodzinny piknik pod hasłem „Nie czas na nudę” ma na celu propagowanie alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu.

– Żeby nuda nie kojarzyła się właśnie z alkoholem czy z innymi używkami, że można wspaniale spędzać czas właśnie na trzeźwo – powiedziała Elżbieta Chybalska, przewodnicząca MKRPA w Radomsku.

Piknik to kontynuacja antynałogowych działań w Radomsku – po organizowanych wcześniej konkursach, wykładach i imprezach sportowych.

– Chcemy promować zdrowy, ale też taki rodzinny styl życia. I myślę, że tego typu pikniki są potrzebne, dlatego, że te środowiska, które tego potrzebują, mogą się integrować – powiedział Jarosław Ferenc, prezydent Radomska.

W Radomsku regularnie organizowane są też Profilaktyczne Środy. To cykl spotkań przy okazji kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł.

Relację filmową z pikniku można obejrzeć na stronie TVP3 Łódź


Źródło: TVP3 Łódź

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2022 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „Nie czas na nudę!”. Jako element dodatkowy kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami multimedialnymi Profilaktyka.tv. Samorządy korzystające z kampanii ZTU mają możliwość dokupienia dostępu do platformy z 50% zniżką. W 2022 powróciliśmy również z konkursem zespołowym dla klas i świetlic szkolnych.

Oferta ZTU 2022


Konkursy


 

Profilaktyka.tv


 

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2022


Regulaminy


Lista laureatów ZTU 2022


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: