Jesteśmy pomysłowi i utalentowani!
Kuryłówka, woj. podkarpackie

Jesteśmy pomysłowi i utalentowani!
Kuryłówka, woj. podkarpackie

„W poszukiwaniu szczęścia”, motto tegorocznej kampanii ZTU, realizowanej w Szkole Podstawowej w Kuryłówce, jest szczególnie ważne w tak trudnych czasach, gdy cały świat walczy z pandemią. Od maja w szkole prowadzono zajęcia z wychowawcami z wykorzystaniem kampanijnych kart pracy. Zorganizowano również konkursy profilaktyczne, a na koniec roku szkolnego rozdano nagrody. – Prace plastyczne zaskakiwały pomysłowością, starannością oraz różnorodnością zastosowanych technik. Były dowodem na to, że uczniowie naszej szkoły są utalentowani – mówi Barbara Łuszczak, koordynatorka kampanii ZTU.

Od maja w szkole realizowano zajęcia z wychowawcami z wykorzystaniem kart pracy, zorganizowano również 2 konkursy: plastyczny oraz krzyżówkowy. Adresatami inicjatyw profilaktycznych w szkole w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł są wszyscy uczniowie klas I – VIII oraz oddziałów przedszkolnych OA i OB.

W ramach kampanii realizowano następujące konkursy:

  • konkurs plastyczny (indywidualny) „Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie’’;
  • konkurs krzyżówkowy (indywidualny) „Rozwiąż krzyżówkę”.

Zadaniem uczestnika konkursu „Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie” było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej to, co kojarzy się ze szczęściem, coś co według wyobraźni i kreatywności ucznia jest wyjątkowe (spotkanie, miejsce, osoba, sytuacja).

Prace plastyczne zaskakiwały pomysłowością, starannością oraz różnorodnością zastosowanych technik. Zachwyciły one nie tylko jakością wykonania i świetną techniką, ale były też dowodem na to, że uczniowie naszej szkoły są utalentowani.

Rozdanie nagród dla oddziałów przedszkolnych OA i OB oraz klas I-III odbyło się w dniu 23.06.2021, natomiast nagrody dla oddziałów IV- VIII zostały wręczone na uroczystej akademii z okazji zakończenia roku szkolnego.

Spośród wielu zgłoszonych prac na etapie szkolnym wyłoniono zwycięzców:

W kategorii klas OA i OB:

  • I miejsce – Aleksander Małysa (OB)
  • II miejsce – Aleksander Mazur (OB)
  • III miejsce – Patryk Kuczek (OA)

W oddziałach OA i OB przyznano również 5 wyróżnień.

W kategorii klas I-III:

  • I miejsce – Kacper Kycia (3A)
  • II miejsce – Natalia Szpyt (2B)
  • III miejsce – Lena Mazurek (2A)

W kategorii klas I- III przyznano 12 wyróżnień: Magdalena Kazak (1A), Aleksandra Mołdoch (1A), Zuzanna Zawierucka (1A), Filip Gumieniak (1B), Oliwia Stępień (1A), Karol Gagosz (2B), Julia Kępka (2B), Oliwia Cichoń (2A), Maja Cichoń (2A), Bartosz Darocha (3A), Hubert Gorący (3A), Amelia Śliwa (3A).

W kategorii klas IV- VIII wyróżniono następujące osoby: Maria Jaworska, Emilia Pasek, Aleksandra Kotulska, Alicja Zdeb, Tomasz Borek, Amelia Chudy, Zofia Szpetnar

Nagrody dla uczniów biorących udział w konkursach zostały ufundowane przez Urząd Gminy w Kuryłówce. Fundatorowi nagród serdecznie dziękujemy.


Autor: Barbara Łuszczak, szkolna koordynatorka kampanii ZTU
Źródło: zskurylowka.pl

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2023


Regulaminy 2023


Lista laureatów ZTU 2022


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: