Uczestniczymy w ZTU i Odpowiedzialnym Kierowcy!
Witkowo, woj. wielkopolskie

Uczestniczymy w ZTU i Odpowiedzialnym Kierowcy!
Witkowo, woj. wielkopolskie

Uczestniczymy w ZTU i Odpowiedzialnym Kierowcy! W tym roku Witkowo przystąpiło do dwóch ogólnopolskich kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł oraz Odpowiedzialny Kierowca. Partnerami ZTU jest Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Komendant Główny Policji.

W obu kampaniach udział biorą: Gimnazjum im. Adama Borysa w Witkowie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mielżynie, Szkoła Podstawowa im. Lotnictwa Polskiego w Witkowie, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Gorzykowie, Komisariat Policji w Witkowie.

Głównym celem kampanii jest wspieranie rozwoju dziecka poprzez eliminowanie cech charakteru wynikających z nadmiaru opieki lub braku opieki oraz wpływanie na przyczynę negatywnych zachowań poprzez uświadamianie rodzicom zagrożeń.

Istotą kampanii jest wspieranie działalności wychowawczej szkół i placówek oświatowych w zakresie nowoczesnej edukacji prozdrowotnej poprzez prowadzenie zajęć, spotkań i konkursów profilaktycznych.

Tematyka tegorocznej akcji zwraca szczególną uwagę na kształtowanie u dzieci i młodzieży postaw sprzyjających ich rozwojowi indywidualnemu i społecznemu: uczciwości, wiarygodności, odpowiedzialności oraz poczucia własnej wartości.

Kampania Odpowiedzialny Kierowca 2016 służy z kolei edukacji młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz ich rodziców. Celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł zorganizowano konkurs plastyczno-literacki „POD DOBRĄ OPEKĄ”. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie placówek oświatowych z terenu Gminy i Miasta Witkowo. Gimnazjum im.Adama Borysa w Witkowie reprezentują: Julia Olszewska, Bartosz Szcześniak i Gabriela Nowacka; Szkołę Podstawową im. Lotnictwa Polskiego w Witkowie reprezentuje: Michalina Wabińska; Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mielżynie reprezentują: Oskar Strzykała, Amanda Łyskawa i Wojciech Borowski.

Wymienieni uczniowie otrzymali od organizatorów pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe, które zostaną wręczone na uroczystych apelach szkolnych.

Autor informacji: Stanisław Antoszczyszyn

PRZEMOC BOLI 2016/2017

NARKOTYKI? TO MNIE NIE KRĘCI! 2016/2017

RODZINA NA TAK! – NOWOŚĆ

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

 • Galeria nagrodzonych prac – ZTU 2021 – nagrody główne
  Poniżej prezentujemy prace, które zostały nagrodzone w konkursie plastyczno-literackim Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie. W konkursie przyznaliśmy 16 równorzędnych nagród głównych. Przeczytaj…

  Czytaj dalej

 • Wysyłka nagród konkursowych
  Informujemy, że od 18 października rozpoczynamy wysyłkę nagród, które przyznaliśmy w naszych kampanijnych konkursach. Przeczytaj także Galeria nagrodzonych prac –…

  Czytaj dalej

 • Diagnoza ZTU – komunikat filmowy
  1 września 2021 w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł, rozpoczęła się ewaluacja badania internetowego Ogólnopolska Diagnoza Społeczna Uczniów 2020. Jest…

  Czytaj dalej

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2021 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „W poszukiwaniu szczęścia”. W ramach kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami on-line oraz platformę ankietową.

Oferta ZTU 2021


Diagnoza


Materiały on-line


Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2021


Regulaminy


Lista laureatów


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: