Hasło kampanii zna każdy uczeń!
Katowice, woj. śląskie

Hasło kampanii zna każdy uczeń!
Katowice, woj. śląskie

Hasło kampanii zna każdy uczeń! Trzecią już „Noc w szkole” spędzili uczniowie Gimnazjum nr 15 w Katowicach. – Hasło „Zachowaj Trzeźwy Umysł” jest znane każdemu gimnazjaliście w naszej szkole. Mamy nadzieję, że stanie się również ich dewizą – mówi koordynator Małgorzata Glenc.

Zachowaj Trzeźwy Umysł 2016

Odpowiedzialny Kierowca 2016

Podczas największej imprezy ZTU wspólnie tańczyli, ćwiczyli kreatywne myślenie i poznawali konkursy kampanii. – ZTU jak co roku została włączona w wachlarz podstawowych działań profilaktycznych. Mamy nadzieję, że hasło „Zachowaj Trzeźwy Umysł” stanie się dewizą każdego ucznia – mówi koordynator Małgorzata Glenc.

Celem imprezy „Noc w szkole” było stworzenie uczniom okazji do wspólnego i ciekawego, a przede wszystkim bezpiecznego spędzenia czasu wolnego. Słowo „wspólnie” było mianownikiem wszystkich wydarzeń nocy: począwszy od wspólnego zatańczenia zumby, wspólnych rozgrywek sportowych, poprzez wspólne ćwiczenia kreatywnego myślenia w pracy zespołowej, wspólne śpiewanie, wspólne tańczenie i wspólne spożywanie posiłku, a na wspólnym sprzątaniu skończywszy. Podczas imprezy uczniowie zapoznali się ze wszystkimi konkursami tegorocznej kampanii, a także mieli okazję zrobić pierwsze przymiarki do pracy plastycznej „Razem lepiej”.

Ulotki profilaktyczne „Co dwie głowy, to nie jedna” realizowano podczas szkolnych wycieczek, a także lekcji wychowawczych. Wszystkie klasy zabrały również na klasowe wyjazdy tekturowego ludzika. Szukanie pleneru i stworzenie okoliczności dla zrobienia zdjęcia wzbudzającego pozytywne emocje było twórczym i wzbudzającym refleksję działaniem. Podczas jesiennych zebrań przekazano ulotki ZTU rodzicom. Plakaty kampanii promujące zdrowy styl życia oraz materiały uczniów do dziś wyeksponowane są w naszym gimnazjum.

Opracowała: Małgorzata Glenc, koordynatorka kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł.

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2022 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „Nie czas na nudę!”. Jako element dodatkowy kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami multimedialnymi Profilaktyka.tv. Samorządy korzystające z kampanii ZTU mają możliwość dokupienia dostępu do platformy z 50% zniżką. W 2022 powróciliśmy również z konkursem zespołowym dla klas i świetlic szkolnych.

Oferta ZTU 2022


Konkursy


 

Profilaktyka.tv


 

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2022


Regulaminy


Lista laureatów ZTU 2021


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: