Dzień Sportu Szkolnego to edukacja poprzez sport!
Nowa Sól, woj. lubuskie

Dzień Sportu Szkolnego to edukacja poprzez sport!
Nowa Sól, woj. lubuskie

Dzień Sportu Szkolnego to edukacja poprzez sport! Jak co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Dzień Sportu w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Nowej Soli był dniem pełnym wrażeń i emocji.

Zachowaj Trzeźwy Umysł 2016

Odpowiedzialny Kierowca 2016

W ramach kampanijnego zadania edukacji poprzez sport uczniowie bawili się pod hasłem „Radość ze współpracy”. Uczestnicy turnieju startowali w różnych konkurencjach, m. in. biegi sztafetowe, rzut piłką lekarską, skok w dal, hula-hoop, rzut do kosza, bieg na 60 metrów. Największym zainteresowaniem cieszył się turniej w piłkę nożną chłopców i dziewczyn.

Zmaganiom sportowym towarzyszył oryginalny sposób kibicowania. Nie zabrakło też artystycznych zmagań – przedstawiciele klas IV–VI tworzyli sytuację ilustrującą „Radość ze współpracy”.

Uczestnicy Dnia Sportu Szkolnego otrzymali soki i wodę mineralną, a zwycięzcy zostali uhonorowani nagrodami w postaci sprzętu sportowego, którego fundatorem był pełnomocnik ds. rozwiązywania problemów alkoholowych i narkomanii w Urzędzie Miasta Nowa Sól.

Relację sporządził Mariusz Porębski, koordynator kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł w PSP nr 2 w Nowej Soli.

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2022 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „Nie czas na nudę!”. Jako element dodatkowy kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami multimedialnymi Profilaktyka.tv. Samorządy korzystające z kampanii ZTU mają możliwość dokupienia dostępu do platformy z 50% zniżką. W 2022 powróciliśmy również z konkursem zespołowym dla klas i świetlic szkolnych.

Oferta ZTU 2022


Konkursy


 

Profilaktyka.tv


 

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2022


Regulaminy


Lista laureatów ZTU 2021


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: