Lubimy propozycje ZTU i czekamy na kolejne!
Gnojno, woj. świętokrzyskie

Lubimy propozycje ZTU i czekamy na kolejne!
Gnojno, woj. świętokrzyskie

– Gmina Gnojno wzięła udział w Zachowaj Trzeźwy Umysł po raz trzeci i na pewno nie ostatni. Czekamy na kolejne, równie ciekawe propozycje kampanijne – przekonuje Barbara Czarnecka, gminna koordynatorka. Uczestnicy ZTU wzięli udział m.in. w Ogólnopolskiej Nocy Profilaktyki, zadbano też o edukację antynikotynową, wręczając uczniom materiały „Papierosy – nie, dziękuję! Nie śmierdzę!.

Do kampanii włączyły się Gimnazjum w Gnojnie, SP w Gnojnie wraz z filiami oraz SP w Raczycach.

Kampanię w gminie nadzorowali doświadczeni koordynatorzy, którzy rozumiejąc sens działań profilaktycznych oferowanych w ramach ZTU, kolejny raz zachęcali dzieci i młodzież do brania udziału w licznych konkursach indywidualnych. – Odzew był entuzjastyczny, dzięki czemu sześcioro uczniów zostało laureatami konkursów: „Mały odkrywca i „Na tropie piękna. Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy podczas uroczystego rozpoczęcia nowego roku szkolnego – wspomina koordynatorka.

W ramach działań kampanijnych w Szkole Podstawowej w Gnojnie zorganizowano Tydzień Profilaktyki z licznymi konkursami o zdrowiu, akademią oraz prelekcją na temat asertywnych zachowań. – Nasz samorząd odpowiedział również na apel Komendy Głównej Policji, która przeprowadziła w całym kraju Ogólnopolską Noc Profilaktyki – opowiada Barbara Czarnecka. Wpisując się w tematykę kampanii, zorganizowano happening propagujący modę na życie bez uzależnień. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, policjanci, członkowie GKRPA, nauczyciele, uczniowie i mieszkańcy. – Mimo całej powagi, jaka przyświecała tej akcji, zabawa była przednia, a atrakcji nie brakowało – opowiada koordynatorka. W trosce o bezpieczeństwo dzieci i przedszkolaków gmina zakupiła również ulotki i misie odblaskowe.

Materiały kampanijne trafiły także do rodziców i sprzedawców. Mając na uwadze wczesną inicjację nikotynową, wśród uczniów szkół podstawowych z terenu gminy i gimnazjum rozprowadzono materiały edukacyjne „Papierosy – nie, dziękuję! Nie śmierdzę!

– Podobnie jak w roku ubiegłym szkolni koordynatorzy oraz nauczyciele zaangażowani w kampanię otrzymają certyfikaty. Serdecznie pozdrawiam i czekam na kolejne, równie ciekawe propozycje kampanijne – podsumowuje Barbara Czarnecka.

 

Dodaj komentarz

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2022 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „Nie czas na nudę!”. Jako element dodatkowy kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami multimedialnymi Profilaktyka.tv. Samorządy korzystające z kampanii ZTU mają możliwość dokupienia dostępu do platformy z 50% zniżką. W 2022 powróciliśmy również z konkursem zespołowym dla klas i świetlic szkolnych.

Oferta ZTU 2022


Konkursy


 

Profilaktyka.tv


 

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2022


Regulaminy


Lista laureatów ZTU 2021


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: