Wycieczka rowerowa po okolicy
Garbatka-Letnisko, woj. mazowieckie

Wycieczka rowerowa po okolicy
Garbatka-Letnisko, woj. mazowieckie

W ramach kampanii „ZTU klasa VI a brała udział w różnorodnych działaniach jednym z nich był wymarzony biwak.

Już w maju, uczniowie wspólnie z wychowawczynią i rodzicami opracowali trasę wycieczki rowerowej po okolicy. W czasie wycieczki planowano zwiedzić Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie i kościół parafialny w Gródku, do którego to parafii przed II wojną światową należała Garbatka-Letnisko. Zaplanowano także wizytę na cmentarzu parafialnym, gdzie spoczywa założycielka szkoły w Garbatce – Zofia Sztobryn. Następnie wycieczka prowadziła do gospodarstwa agroturystycznego Państwa Sztobrynów w Garbatce Zbyczyn, gdzie wyznaczono miejsce na biwak.

Wtorek 16 czerwca powitał wszystkich deszczem. Po konsultacjach padło postanowienie, że bez względu na pogodę wycieczka się odbędzie. Droga prowadziła przez Czarnolas i Gródek. Z Gródka już blisko do miejsca biwaku w Garbatce Zbyczyn. Wszyscy byli zmęczeni, ale zadowoleni, że wyprawa się udała.

Namioty pomogli rozbić rodzice, którzy byli opiekunami wyprawy. Następnie wszyscy poszli na lekcję łowienia ryb. Wszystkie złowione ryby trafiły z powrotem do stawu. Na kolację były kiełbaski, pieczone przy ognisku. Przed kolacją odbył się mecz dziewczyny – chłopacy.

Na śniadanie była jajecznica, którą uczniowie sami smażyli na kuchence gazowej. Taka jajecznica smakuje dużo lepiej niż jajecznica w domu. Po śniadaniu pozmywali i zabrali się do zwijania obozu. Zapakowano namioty, sprzęt wędkarski i pozostałe ze śniadania produkty. Zaplanowany był mecz rodzice – dzieci, ale w rozegraniu go przeszkodziła pogoda. Wszyscy wsiedli więc na rowery i najkrótszą drogą wrócili do Garbatki.

– Szkoda, że to nasza ostania taka wyprawa rowerowa. Od września będziemy już w innych klasach w Gimnazjum. – podsumowują swoją relację uczniowie kl. VI.

 

Dodaj komentarz

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2023


Regulaminy 2023


Lista laureatów ZTU 2022


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: