Rośniemy zdrowo z ZTU! Legnica, woj. dolnośląskie

Rośniemy zdrowo z ZTU! Legnica, woj. dolnośląskie

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Legnicy przystąpiła w tym roku do kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł, łącząc ją z obchodami Konstytucji 3 Maja.

W tym roku oprócz zajęć przeprowadzonych przy użyciu materiałów dostarczonych nam w celu realizacji założeń kampanii, stworzyliśmy własne zadania i gry w formie online. W ten sposób wyszliśmy z murów naszej szkoły i zaprosiliśmy do uczestnictwa uczniów i nauczycieli z innych szkół.

Podkreśliliśmy główne cele profilaktyczne kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2023, czyli wsparcie edukacyjne uczniów w zakresie zdrowego stylu życia, uwzględniającego takie obszary jak:

 • zdrowe odżywianie,
 • aktywność fizyczna,
 • zdrowie psychiczne,
 • dobre relacje szkolne,
 • dobre relacje rodzinne.

Relację nadesłała Pani Joanna Materna

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

 • Konkursy ZTU 2023 – lista laureatów
  Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z listą laureatów 2 konkursów profilaktyczno-edukacyjnych, zorganizowanych w ramach tegorocznej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Poniżej znajdą Państwo … Czytaj więcej.
 • Społeczna Diagnoza Uczniów – harmonogram
  Informujemy, że 1 października 2023 rozpocznie się kolejna ewaluacja badania Społeczna Diagnoza Uczniów, realizowana w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Badanie … Czytaj więcej.
 • Materiały profilaktyczne na wakacje
  Podobnie jak w zeszłym roku, przygotowaliśmy zestaw materiałów profilaktyczno-edukacyjnych dla uczniów, poruszający temat bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji.

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2023


Regulaminy 2023


Lista laureatów ZTU 2022


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: