Profilaktyczne środy z ZTU
Miasto Radomsko, woj. łódzkie

Profilaktyczne środy z ZTU
Miasto Radomsko, woj. łódzkie

Miejska Komisja Rozwiązywani Problemów Alkoholowych w Radomsku od wielu lat przyłącza się do działań prowadzonych w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Tak jest i w tym roku. Kampania ZTU stanowi jeden z elementów uzupełniających lokalny program profilaktyki uzależnień.

Pierwsze kampanijne zajęcia odbyły się 11 maja br. w Świetlicy Środowiskowej przy ul Kościuszki 10. Nadano im autorską nazwę Profilaktyczne Środy.

– Zapewne wielu z nas doświadczyło w okresie pandemii zupełnie nowych emocji. Są one bezpośrednio związane z brakiem nauki stacjonarnej, izolacją, niekiedy chorobą lub nawet śmiercią bliskich. Najpoważniejsze konsekwencje tych wydarzeń ponoszą najmłodsi. Wychowawcy i rodzice posiadają jednak narzędzia, dzięki którym możliwe będzie przekucie ciężkich doświadczeń w coś pozytywnego – mówi dla Pulsu Radomska Beata Kotlicka, zastępca dyrektora ds. pomocy w MOPS w Radomsku.

Kampanijne materiały oraz prowadzone na ich podstawie warsztaty mają pomóc uczniom odpowiedzieć na poniższe pytania:

 1. Jak rozwijać u siebie umiejętność kreatywnego myślenia?
 2. Jak śmiało i odważnie ponownie się komunikować – stawić czoła wyzwaniom?
 3. Jak zdrowy tryb życia wpływa na nasze funkcjonowanie?
 4. Jak z uwagą przyjrzeć się własnym doświadczeniom i jak je umiejętnie wykorzystać?
 5. Jak wzmocnić kondycję fizyczną i psychiczną?
 6. Jak opanować lęk?
 7. Jak rozwijać swoje umiejętności społeczne, które zostały zweryfikowane w okresie pandemii?

Fotorelację z kampanijnych warsztatów można obejrzeć na stronie Pulsu Radomska.


Źródło: Puls Radomska

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

 • Konkursy ZTU 2023 – lista laureatów
  Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z listą laureatów 2 konkursów profilaktyczno-edukacyjnych, zorganizowanych w ramach tegorocznej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Poniżej znajdą Państwo … Czytaj więcej.
 • Społeczna Diagnoza Uczniów – harmonogram
  Informujemy, że 1 października 2023 rozpocznie się kolejna ewaluacja badania Społeczna Diagnoza Uczniów, realizowana w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Badanie … Czytaj więcej.
 • Materiały profilaktyczne na wakacje
  Podobnie jak w zeszłym roku, przygotowaliśmy zestaw materiałów profilaktyczno-edukacyjnych dla uczniów, poruszający temat bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji.

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2023


Regulaminy 2023


Lista laureatów ZTU 2022


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: