Konkursy ZTU 2022

Konkursy ZTU 2022

W ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł corocznie organizujemy konkursy profilaktyczno-edukacyjne dla uczniów. W 2022 przygotowaliśmy 2 konkursy indywidualne oraz 1 konkurs zespołowy.

 1. Nie czas na nudę!– konkurs plastyczno-literacki (indywidualny); dla przedszkolaków oraz uczniów 1-8 klasy szkoły podstawowej

  Zadanie konkursowe:
  Zadaniem uczestnika konkursu „Nie czas na nudę!” jest wykonanie pracy plastycznej lub literackiej, prezentującej sposób na pokonanie/poradzenie sobie z nudą lub pomysł na spędzanie czasu bez nudy, który według wyobraźni i kreatywności uczestnika konkursu zasługuje na pokazanie.
  Termin przysyłania prac: do końca czerwca 2022
  Rozstrzygnięcie konkursu: 31 sierpnia 2022
  Wysyłka nagród: do końca października 2022
  Jak wysłać pracę? Na adres: SPiDR, ul. Grochowska 45a, 60-277 Poznań (na kopercie napisz Konkurs plastyczny Nie czas na nudę!). Możesz też wysłać fotografię/skan swojej pracy na naszego konkursowego maila: beznudy@trzezwyumysl.pl
 2. Zagraj w skoczka– konkurs logiczny (indywidualny); dla uczniów 1-8 klasy szkoły podstawowej

  Zadanie konkursowe:
  Zadaniem uczestnika konkursu „Zagraj w skoczka” jest odgadnięcie ukrytego w diagramie hasła – cytatu oraz autora. Uczestnik konkursu, aby odkryć ukryte hasło porusza się po diagramie ruchem konika szachowego „skoczka” (L) w dowolną stronę zaczynając od pola umieszczonego pośrodku. Dla ułatwienia w diagramie zaznaczona została pierwsza litera z hasła oraz podpowiedź pierwszego ruchu skoczka.
  Termin przysłania hasła: do końca czerwca 2022
  Rozstrzygnięcie konkursu: 31 sierpnia 2022
  Wysyłka nagród: do końca października 2022
  Jak wysłać pracę? Rozwiązane hasło można przysłać pocztą na adres: SPiDR, ul. Grochowska 45a, 60-277 Poznań (na kopercie napisz Zagraj w skoczka). Hasło możesz również wysłać na konkursowego maila: skoczek2022@trzezwyumysl.pl
 3. Nie czas na nudę – konkurs filmowy (zespołowy); dla uczniów 1-8 klasy szkoły podstawowej. Zespoły mogą liczyć m.in. 3 osoby.

  Zadanie konkursowe:
  Zadaniem uczestników konkursu filmowego „Nie czas na nudę!” jest nagranie krótkiego (maksymalnie 3 minutowego) filmu pod hasłem „Nie czas na nudę”. Od autorów filmu zależy w jaki sposób przedstawią tematykę filmu. Film ma stać się inspiracją dla rówieśników do spędzania czasu w sposób atrakcyjny i konstruktywny, bez czasu i miejsca na nudę.
  Termin przysłania filmu: do końca listopada 2022
  Rozstrzygnięcie konkursu: 31 grudnia 2022
  Wysyłka nagród: do końca lutego 2023
  Jak wysłać pracę? Na adres: SPiDR, ul. Grochowska 45a, 60-277 Poznań (na kopercie napisz Konkurs filmowy). Pracę możesz również wysłać na konkursowego maila: konkursfilm@trzezwyumysl.pl.

Więcej na temat konkursów znajdziesz w regulaminie oraz w ulotce konkursowej Nie czas na nudę.


Kontakt w sprawie konkursów:
Kinga Kaczmarek
Tel: 61 855 33 81
E-mail: akademiapn@gmail.com; kampaniaztu@gmail.com

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2023


Regulaminy 2023


Lista laureatów ZTU 2022


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: