Dziękujemy za zaangażowanie w ZTU!
Chełmiec, woj. małopolskie

Dziękujemy za zaangażowanie w ZTU!
Chełmiec, woj. małopolskie

– W Szkole Podstawowej im. gen. J. Gizy w Wielogłowach w kampanię Zachowaj Trzeźwy Umysł włączyło 300 uczniów klas I-VIII, w tym grupa młodzieżowych liderów. Nauczyciele realizujący kampanię zachęcili uczniów do udziału w tegorocznych konkursach. Dla rodziców opracowaliśmy natomiast kampanijną gazetkę. Nagrodą za zaangażowanie w kampanię i działania charytatywne była wycieczka do Szczawnicy – opowiada Anna Turek, koordynatorka ZTU.

Kampanijne działania w placówce prowadzono w maju i czerwcu, w tegoroczną edycję włączyło się 25 nauczycieli, realizację przedsięwzięcia koordynowała Anna Turek.  

W ramach kampanii rozdano wychowawcom klas I-III zaproponowane scenariusze zajęć, które zrealizowano na lekcjach wychowawczych po powrocie uczniów do szkoły po okresie nauczania zdalnego. W szkole rozpropagowano również wśród dzieci i młodzieży konkurs „Spróbuj szczęścia z krzyżówką”, który polegał na rozwiązywaniu krzyżówki i zachęcano do wysyłania uzyskanego hasła.

Starsi i młodsi uczniowie zostali też przygotowani do konkursu plastyczno-literackiego pt. „Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie.” Najlepsze prace literackie i plastyczne wysłano organizatorom konkursu. Rodziców o tegorocznej kampanii informowała specjalnie przygotowana gazetka.

Nagrodą za zaangażowanie w realizowaną na terenie szkoły kampanię i prowadzone działania charytatywnych był wyjazd młodzieży na wycieczkę do Szczawnicy.


Autor: Anna Turek, koordynatorka kampanii ZTU w SP w Wielogłowach.

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

 • Konkursy ZTU 2023 – wyrażenia zgody
  W ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2023 organizujemy 3 konkursy dla uczniów. Poniżej publikujemy wzory dokumentów – wyrażenia zgody na…

  Czytaj dalej

 • Konkursy ZTU 2023 – regulaminy
  W ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2023 organizowane są trzy konkursy. Przeczytaj także Konkursy ZTU 2023 – wyrażenia zgody Konkursy…

  Czytaj dalej

 • Konkursy ZTU 2023
  W ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł corocznie organizujemy konkursy profilaktyczno-edukacyjne dla uczniów. W 2023 roku przygotowaliśmy 2 konkursy indywidualne oraz…

  Czytaj dalej

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2023


Regulaminy 2023


Lista laureatów ZTU 2022


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: