Używkom mówimy nie, biegom tak!
Witkowo, woj. wielkopolskie

Używkom mówimy nie, biegom tak!
Witkowo, woj. wielkopolskie

Na Stadionie Miejskim i ulicach Witkowa odbyły się XVII Szkolne Biegi Uliczne. Poprzez to wydarzenie nie tylko popularyzowano bieganie, ale też realizowano kampanię profilaktyczną mającą na celu przeciwdziałanie bierności, bezradności i nudzie oraz zmniejszenie dostępności alkoholu dla dzieci i młodzieży. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo Marian Gadziński.

Głównymi organizatorami tego wydarzenia byli: Urząd Gminy i Miasta, Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, Gminna Komisja profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Uczniowskie Kluby Sportowe oraz Dyrektorzy Placówek Oświatowych z terenu Gminy i Miasta Witkowo.

Głównym celem imprezy była popularyzacja biegów, jako najprostszej formy uprawiania sportu wśród przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w myśl hasła: „Wynik to jedno, a udział to drugie”.

Drugim celem imprezy była realizacja Kampanii Profilaktycznej – przeciwdziałanie bierności, bezradności i nudzie oraz zmniejszenie dostępności alkoholu dla dzieci i młodzieży w myśl hasła: „Używkom mówimy nie – Biegom tak !!!”.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo – Marian Gadziński, który witając zebranych życzył wszystkim zawodnikom zajęcia jak najlepszych miejsc. Włodarz Gminy zachęcał także rodziców i opiekunów do aktywnego spędzania wolnego czasu. Zawodnikom życzył wytrwałości, a rodziców prosił o doping, szczególnie dla najmłodszych uczestników tegorocznych biegów.

W XVII edycji biegów ulicznych rywalizowano w kategorii: przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazjalne; oddzielnie dziewczęta i chłopcy. Łącznie w 22 rozegranych biegach wystartowało 431 zawodników.

Wyniki :

PRZEDSZKOLA :

rocznik 2012 i młodsi ch. 1. Mikołaj Wendland 2. Bartosz Stefański 3. Marcel Staniszewski

rocznik 2012 i młodsi dz. 1. Gabriela Krzewińska 2.Blanka Chmielewska 3. Zofia Ostrowska

rocznik 2011 chł. 1. Adam Janiszewski 2. Nikolas Kucharski 3. Adam Małecki

rocznik 2011 dz. 1. Lena Pietrowicz 2. Marta Antczak 3. Maria Brzuśkiewicz

SZKOŁY PODSTAWOWE :

rocznik 2010 ch. 1.Gracjan Wyrozumialski 2. Wojciech Bączkowski 3.Marcel Walczak

rocznik 2010 dz. 1. Nadia Popławska 2. Anna Krzystoń 3. Dorota Losik

rocznik 2009 ch. 1.Igor Owczarek 2. Filip Kupaj 3. Eryk Adamczewski

rocznik 2009 dz. 1.Martyna Biernacka 2. Zuzanna Kudlińska 3. Martyna Stejakowska

rocznik 2008 ch. 1.Bartosz Zwoliński 2. Igor Więcaszek 3. Szymon Roszkowiak

rocznik 2008 dz. 1.Inga Ojczenasz 2. Wiktoria Górna 3.. Olga Siara

rocznik 2007 ch. 1.Dominik Woźniak 2.Filip Wieczorek 3. Tomasz Bruch

rocznik 2007 dz. 1 Amelia Jankowska 2. Oliwia Plucner 3. Aleksandra Stondzik

rocznik 2006 ch. 1.Kacper Krajniak 2. Gracjan Paluch 3. Alan Nawrocki

rocznik 2006 dz. 1.Weronika Bączkowska 2. Nikola Garncarek 3. Amelia Gazińska

rocznik 2005 ch. 1.Dominik Waraczewski 2. Norbert Wróbel 3. Mateusz Bukowski

rocznik 2005 dz. 1.Dominika Bielak 2. Weronika Mierzejewska 3. Marta Stefankiewicz

rocznik 2004 ch. 1. Bartosz Majorczyk 2. Kacper Krause 3. Mateusz Frankowski

rocznik 2004 dz. 1. Wiktoria Łuczyńska 2. Zuzanna Nowicka 3. Klaudia Stefaniak

GIMNAZJA :

rocznik 2003 ch. 1. Mateusz Szcześniak 2. Cezary Gromadziński 3. Igor Golonka

rocznik 2003 dz. 1. Ola Wendland 2. Anna Wągiel 3. Olga Radacz

rocznik 2002 ch. 1. Sebastian Roszkowiak 2. Kacper Rewers 3. Dawid Koziński

rocznik 2002 dz. 1. Daria Przybył 2. Weronika Winsztal 3. Kinga Chmiel

Zawodnicy, którzy zajęli sześć pierwszych miejsc otrzymali pamiątkowe medale, a trzech najlepszych – dyplomy oraz koszulki. Wśród zawodników, którzy ukończyli bieg były losowane nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego.

Atrakcją były nagrody główne ufundowane przez sponsorów, losowane wśród wszystkich, którzy ukończyli bieg. W kategorii przedszkola maskotkę ufundowaną przez Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Witkowie wylosowała Pola Jędrzejak z Przedszkola Miejskiego „Bajka” w Witkowie. W kategorii klasy I-IIII szkół podstawowych rower ufundowany przez Spółdzielnię Kółek Rolniczych w Witkowie wylosował Maciej Jagoda ze Szkoły Podstawowej im. Lotnictwa Polskiego w Witkowie.

W kategorii klas IV-VI szkół podstawowych rower ufundowany przez Urząd Gminy i Miasta w Witkowie wylosował Dominik Szczepański ze Szkoły Podstawowej im. Lotnictwa Polskiego w Witkowie, a w kategorii klas VII szkół podstawowych i klas II-III szkół gimnazjalnych rower ufundowany przez Bank Spółdzielczy w Witkowie wylosował Przemysław Bosak ze Szkoły Podstawowej im. Adama Borysa.

Wszystkie dyplomy, medale i nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego wręczali: Burmistrz Gminy i Miasta jego Zastępca – Łukasz Scheffs, Radni Rady Miejskiej: Marek Biadasz, Franciszek Bosacki, Eugeniusz Czaplicki, Tadeusz Śliwecki oraz Dyrektor OKSiR w WitkowieStanisław Rajkowski.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przygotowania i przeprowadzenia imprezy, a szczególnie druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Witkowie i funkcjonariuszom z Komisariatu Policji za zabezpieczenie trasy biegów, nauczycielom wychowania fizycznego z Krzysztofem Nowińskim na czele za przygotowanie zawodników i techniczne przeprowadzenie biegów, Piotrowi Jóźwikowi – Przewodniczącemu Rady Miejskiej za prowadzenie spikerki zawodów, Marzenie Zielińskiej za opiekę medyczną, a Weronice Szcześniak, Damianowi Tomczak i Stefanowi Witulskiemu za pilotowanie biegów.

Raz jeszcze dziękujemy za pomoc Wszystkim zaangażowanym w organizację tego Wydarzenia, uczestnikom gratulujemy wyników. Już teraz zapraszamy również na kolejną edycję Biegów Ulicznych – Witkowo 2018.

Autor: Stanisław Antoszczyszyn

Zdjęcia: Krzysztof Dziel

 

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

Co roku w ramach programu Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2024


Regulaminy 2024


Lista laureatów ZTU 2023


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: