ZTU to nasz sposób na zdrowie!
Nowa Sól, woj. lubuskie

ZTU to nasz sposób na zdrowie!
Nowa Sól, woj. lubuskie

ZTU to nasz sposób na zdrowie! Na bazie materiałów profilaktycznych ZTU w PSP nr 2 im. Marii Konopnickiej z Oddziałami Integracyjnymi na lekcjach WF-u nauczyciele przeprowadzili konkurs sportowy. – Uczestnicy konkursu podkreślali, że chętnie uprawiają sport i żywo dopingują reprezentację – zaznacza Mariusz Porębski, koordynator kampanii.

Zachowaj Trzeźwy Umysł 2016

Odpowiedzialny Kierowca 2016

W ramach konkursu przeprowadzonego przez nauczycieli wychowania fizycznego uczniowie klas IV-VI wypełniali ulotkę edukacyjno-konkursową „Zdrowe zagranie”. Na ulotce znajdowało się 5 pytań dotyczących siatkówki. – Wychowankowie chętnie wypełniali ulotkę konkursową, mówili, że lubią grać w siatkówkę i kiedy tylko leci transmisja w telewizji, kibicują reprezentacji Polski – mówi koordynator. Do konkursu przystąpiło ponad 40 uczniów.

Relację sporządził Mariusz Porębski, koordynator kampanii ZTU w PSP nr 2 w Nowej Soli.

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

 • Premiera kanału Profilaktyka.tv
  Informujemy, że jako pierwsi w Polsce uruchomiliśmy tematyczny kanał streamingowy dotyczący profilaktyki. Pod adresem www.profilaktyka.tv będziemy udostępniać materiały multimedialne, których…

  Czytaj dalej

 • Wysyłka nagród ZTU zakończona
  Informujemy, że zakończyliśmy wysyłkę wszystkich nagród przyznanych w tegorocznych konkursach Zachowaj Trzeźwy Umysł. Przeczytaj także Galeria nagrodzonych prac – ZTU…

  Czytaj dalej

 • Galeria nagrodzonych prac – ZTU 2021 – nagrody główne
  Poniżej prezentujemy prace, które zostały nagrodzone w konkursie plastyczno-literackim Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie. W konkursie przyznaliśmy 16 równorzędnych nagród głównych. Przeczytaj…

  Czytaj dalej

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2022 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „Nie czas na nudę!”. Jako element dodatkowy kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami multimedialnymi Profilaktyka.tv. Samorządy korzystające z kampanii ZTU mają możliwość dokupienia dostępu do platformy z 50% zniżką. W 2022 powróciliśmy również z konkursem zespołowym dla klas i świetlic szkolnych.

Oferta ZTU 2022


Konkursy


 

Profilaktyka.tv


 

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2021


Regulaminy


Lista laureatów


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: