Warsztaty ZTU przygotowują nas na nowe wyzwania!
Drawsko Pomorskie, woj. zachodniopomorskie

Warsztaty ZTU przygotowują nas na nowe wyzwania!
Drawsko Pomorskie, woj. zachodniopomorskie

Warsztaty ZTU przygotowują nas na nowe wyzwania! – Przeprowadziliśmy warsztaty o sposobach unikania przemocy słownej oraz spotkanie z policjantami na temat bezpieczeństwa i cyberprzemocy, z pedagogiem uczniowie próbowali też definiować uczucia, zdobywając wiedzę, jak zapanować nad tymi negatywnymi – opowiada o kampanii ZTU w SP im. Orła Białego w Mielenku Drawskim koordynatorka Aldona Ziółkowska, pedagog szkolny.

Zachowaj Trzeźwy Umysł 2016

Odpowiedzialny Kierowca 2016

Szkoła Podstawowa w Mielenku Drawskim po raz kolejny przystąpiła do Zachowaj Trzeźwy Umysł. Pierwszym krokiem było przekazanie uczniom informacji o programie, ogłoszenie konkursów oraz rozdanie ulotek informacyjnych.

W ramach programu w roku 2015 odbyły się zajęcia profilaktyczne klas IV–VI z pedagogiem szkolnym. Były one realizowane pod hasłem „Rozmawiamy o uczuciach”. Uczniowie w czasie zajęć warsztatowych próbowali określić i zdefiniować uczucia swoje i innych, rozpoznać emocje, odnaleźć w sobie sposoby opanowania uczuć negatywnych. Zastanawiali się także w jaki sposób można pomagać potrzebującym, bliskim, sobie nawzajem.

Podczas warsztatów z psychologiem z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej „Wulgaryzmy – nie tylko pięścią stosujesz przemoc” uczniowie zastanawiali się w jaki sposób można uniknąć używania przemocy słownej.

Okazją do przypomnienia zasad bezpiecznego korzystania z kąpielisk i basenów oraz z Internetu było spotkanie z przedstawicielami policji dotyczące bezpieczeństwa i cyberprzemocy. Powyższe zajęcia miały szczególne znaczenie dla uczniów klas VI, na których w przyszłym roku w gimnazjum czeka wiele wspaniałych chwil, ale i przeróżnych pokus.

W ramach szkolnych „Spotkań adaptacyjnych” oraz akcji ZTU staramy się jak najlepiej przygotować naszych przyszłych absolwentów do nowych wyzwań przed jakimi przyjdzie im stanąć już niedługo.

ZTU to także promocja sportu i zdrowia. Nauczyciel wychowania fizycznego Michał Kulpa zorganizował wiele atrakcji dla wszystkich uczniów naszej szkoły. W trakcie całego roku szkolnego zorganizował wiele konkursów, turniejów, coroczne bicie rekordów szkoły. W sztafetach i meczach towarzyskich z żołnierzami wojsk kanadyjskich uczestniczyli wszyscy uczniowie począwszy od oddziału przedszkolnego do klasy VI. Wszyscy uczniowie brali udział w spektaklach profilaktycznych, promujących zdrowy i aktywny styl życia.

Sprawozdanie przesłała Aldona Ziółkowska, koordynatorka ZTU w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Mielenku Drawskim.

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

 • Konkursy ZTU 2022
  W ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2022 corocznie organizujemy konkursy profilaktyczno-edukacyjne dla uczniów. W 2022 przygotowaliśmy 2 konkursy indywidualne oraz…

  Czytaj dalej

 • Premiera kanału Profilaktyka.tv
  Informujemy, że jako pierwsi w Polsce uruchomiliśmy tematyczny kanał streamingowy dotyczący profilaktyki. Pod adresem www.profilaktyka.tv będziemy udostępniać materiały multimedialne, których…

  Czytaj dalej

 • Wysyłka nagród ZTU zakończona
  Informujemy, że zakończyliśmy wysyłkę wszystkich nagród przyznanych w tegorocznych konkursach Zachowaj Trzeźwy Umysł. Przeczytaj także Galeria nagrodzonych prac – ZTU…

  Czytaj dalej

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2022 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „Nie czas na nudę!”. Jako element dodatkowy kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami multimedialnymi Profilaktyka.tv. Samorządy korzystające z kampanii ZTU mają możliwość dokupienia dostępu do platformy z 50% zniżką. W 2022 powróciliśmy również z konkursem zespołowym dla klas i świetlic szkolnych.

Oferta ZTU 2022


Konkursy


 

Profilaktyka.tv


 

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2022


Regulaminy


Lista laureatów ZTU 2021


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: