Promujemy młodych zawodników!
Luzino, woj. pomorskie

Promujemy młodych zawodników! Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł od początku zajmuje się promocją sportu i młodych ludzi, którzy mogą stać się wzorem do naśladowania. Międzynarodowy Puchar Polski zdobyła aktualna mistrzyni Polski Zuzanna Kalbarczyk, członkini kadry narodowej kadetów w kategorii do 42 kg. Zuzia wygrała rywalizację pointfighting oraz light contact.

W Krynicy-Zdroju odbył się międzynarodowy Puchar Polski w kickboxingu. W doborowej stawce 35 klubów z Polski, Węgier, Słowacji, Chorwacji i Finlandii znaleźli się zawodnicy Rafała Karcza z Klubu KTS-K GOSRi T Luzino. Międzynarodowy Puchar Polski zdobyła aktualna Mistrzyni Polski, członkini Kadry Narodowej, Zuzanna Kalbarczyk kadetów w kategorii do 42 kg. Zuzia wygrała rywalizację pointfighting oraz light contact.

Oprócz złotych medali Zuzi srebrny w pointfighting oraz brązowy medal w light contact wywalczyła Paulina Stenka w kat. do 65 kg. Srebro w kategorii juniorów do 55 kg dorzuciła jeszcze Patrycja Hinc.

Wszystkie zawodniczki są mieszkankami Gminy Luzino i reprezentują Luzino i Klub KTS-K GOSRiT w zawodach krajowych i międzynarodowych. Trenerem Klubu jest Rafał Karcz.

Ponadto medale z międzynarodowego Pucharu Polski przywieźli także zawodnicy Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego, którego trenerem również jest Karcz. Złote medale wywalczyły dziewczyny: Nikola Siecińska w gronie kadetów młodszych do 32 kg oraz Kornelia Szymańska w kadetach starszych. Brąz dorzucił Oliwer Laskowski. Zawody organizowane były przez Polski Związek Kickboxingu oraz Klub LUKS Jas Pol trenerów Ewy i Krzysztofa Bulandy.

Autor: Piotr Klecha