Materiały trafiły do wszystkich
Trzebiechów, woj. lubuskie

Materiały trafiły do wszystkich
Trzebiechów, woj. lubuskie

– Społeczność szkolna Publicznego Gimnazjum w Trzebiechowie już po raz trzeci aktywnie włączyła się w realizację Zachowaj Trzeźwy Umysł. Młodzi ludzie zaangażowali się w kolportaż ulotek i plakatów profilaktycznych.

Gimnazjaliści wzięli udział we wszystkich konkursach organizowanych w ramach ZTU. Materiały profilaktyczne kampanii zostały rozpowszechnione przez młodzież wśród społeczności lokalnej, w placówkach edukacyjnych, trafiły do kierowców, sprzedawców, a także do Urzędu Gminy, do GOPS-u oraz ośrodka zdrowia.

– W ramach kampanii młodzież wraz z pedagogiem szkolnym oraz nauczycielem języka polskiego zorganizowali obchody Dni Promocji Zdrowia, informuje Małgorzata Jóźwiak, pedagog szkolny. Fundusze na realizację działań uzyskano z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Trzebiechowie.

W czasie trwania szkolnych Dni Promocji Zdrowia do szkoły zaproszono specjalistów z różnych dziedzin, którzy przeprowadzili pogadanki, warsztaty i pokazy. Dietetyk rozmawiał z młodzieżą na temat kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych i unikania potraw wysokokalorycznych. Nad zachęceniem młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz dbania o dobrą formę i zdrowy wygląd pracowała instruktorka fitness. Pracownik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Ciborzu uświadamiał gimnazjalistom zagrożenia płynące z zażywania środków uzależniających.

Warsztaty pt. „Gimnazjum wolne od substancji psychoaktywnych poprowadził specjalista z WOTUW, uwzględniając przede wszystkim skutki, jakie niesie ze sobą spożywanie alkoholu, zażywanie narkotyków i dopalaczy. – Nasze działania wsparła Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Sulechowie – mówi pani Małgorzata. Pedagog przeprowadziła zajęcia dotyczące uzależnienia młodego człowieka od Internetu. Natomiast warsztaty na temat komunikowania się zrealizowała pani psycholog.

Psycholog z Centrum Rozwiązywania Problemów Społecznych w Warszawie przeprowadził zajęcia „Jestem sobą, mam własne zdanie, w trakcie których przedstawił prawdę i mity na temat uzależnień oraz zapoznał uczniów z negatywnymi skutkami picia alkoholu i wskazał metody obrony przed naciskiem otoczenia.

Wiedzą na temat niebezpieczeństw współczesnego świata mieli okazję wykazać się uczniowie startujący w konkursie profilaktycznym pt. „Cała prawda o współczesnych zagrożeniach zdrowia i życia. Uczniowie wszystkich klas przygotowali gazetki ścienne w pracowniach na temat zdrowego stylu życia „Szanujmy zdrowie oraz prezentacje multimedialne dotyczące zagrożeń płynących z nikotynizmu, alkoholizmu i narkomanii.

Plakaty dotyczące zdrowego stylu życia pod hasłem „Piękne życie bez nałogów przygotowała Anna Kowalewicz wraz z uczniami. Zaprezentowano też spektakl pt. „Papieros przed sądem przygotowany przez szkolnych aktorów. Była to rozprawa sądowa, dzięki której uczniowie przekonali się jak wysoką cenę trzeba zapłacić, poddając się tak szkodliwemu nałogowi.

 

Dodaj komentarz

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

Co roku w ramach programu Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2024


Regulaminy 2024


Lista laureatów ZTU 2024


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: