Połączyli siły na boisku
Płońsk, woj. mazowieckie

Połączyli siły na boisku
Płońsk, woj. mazowieckie

W Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II, na temat uzależnień przestrzegano uczniów w czasie zajęć lekcyjnych, projekcji filmów edukacyjnych „Pod murem”, „Obietnica”. Sami gimnazjaliści przygotowali multimedialną prezentację, dotyczącą skutków zażywania narkotyków i alkoholu. Uczniowie z nauczycielami zmierzyli się w meczu piłki nożnej.

Propagowanie zdrowego stylu życia, szerzenie tolerancji oraz znajdywanie ciekawych form spędzania wolnego czasu, to zadania jakie starano się poprzez udział w kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” realizować w Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II. Podkreślano, jak ważne jest w wieku szkolnym życie wolne od alkoholu, palenia papierosów i brania narkotyków.

W czasie zajęć lekcyjnych z biologii, WDŻ i na godzinach wychowawczych odbywały się pogadanki na temat „Co narkotyki i alkohol robią z mózgiem”. 1 czerwca cała społeczność szkolna wzięła udział w programie. Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w konkursie „Na dwóch kółkach”, a drugich w konkursie plastycznym „Życzę Tobie”. Należało zaprojektować pocztówkę do przyjaciela. Z wielu wykonanych przez uczniów prac wyłoniono najlepsze, które zostały wysłane do biura kampanii. W Gimnazjum nr 1 nagrody otrzymały Edyta Dzięgielewska z klasy II f, Katarzyna Raczkowska z klasy II f. i Michał Augustyński z kl. I a ( wyróżniony w konkursie „Na dwóch kółkach” ).

Treści związane z kampanią „ZTU”, dotyczące narkotyków i alkoholu, zostały włączone do programu prozdrowotnego „Trzymaj formę”. Uczniowie wykonywali prezentacje multimedialne na temat skutków używania narkotyków i alkoholu, które przedstawiali potem swoim kolegom w czasie zajęć lekcyjnych.

Gimnazjum nr 1 zaangażowało się w przeprowadzenie następujących działań o charakterze profilaktyczno-edukacyjnym w ramach programu „ZTU”:- projekcję filmu edukacyjnego „Pod murem”, dotyczącą rozprowadzania narkotyków wśród młodzieży oraz skutków uzależnienia- pokaz filmu „Obietnica”, na temat uzależnienia od alkoholu;- nauczyciele – wychowawcy oraz nauczyciele W-F ukierunkowali swoje działania na rozwijanie zainteresowań wśród uczniów. W tym celu powstały koła zainteresowań.

Zorganizowano imprezy sportowe, m.in. w Dniu Dziecka odbyły się zawody, w których brali udział wszyscy uczniowie szkoły, z podziałem na grupy wiekowe. Uczestniczono również w meczu piłki nożnej „Nauczyciele – Uczniowie”. Imprezy były bardzo udane, a działania zwróciły uwagę młodzieży na własne możliwości, zwiększyły poczucie własnej wartości i wpłynęły pozytywnie na integrację zespołu uczniowskiego.

Z każdym rokiem kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł” cieszy się większym zainteresowaniem ze strony uczniów i nauczycieli, stając się ważnym ogniwem działań profilaktycznych i wychowawczych w szkole.

Relację przygotowała Koordynator Kampanii Szkolnej – Anna Grąbczewska.

 

Dodaj komentarz

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

  • Nowe oferty wiosna-lato 2024
    Zachęcamy do zapoznania się z nowymi ofertami profilaktycznymi, które przygotowaliśmy na okres wiosenno-letni.
  • Konkurs fotograficzny – wysyłka nagród
    Informujemy, że wysyłka nagród przyznanych w konkursie “W zdrowym ciele zdrowy duch” zostanie zrealizowana do końca lutego 2024.
  • Konkurs fotograficzny – wyniki
    Poniżej prezentujemy wyniki konkursu fotograficznego pn. “W zdrowym ciele, zdrowy duch”, który został zorganizowany w ramach kampanii ZTU 2023.

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

Co roku w ramach programu Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2024


Regulaminy 2024


Lista laureatów ZTU 2023


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: