ZTU uczy jak zdrowo żyć!
Zamość, woj. lubelskie

ZTU uczy jak zdrowo żyć!
Zamość, woj. lubelskie

W kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł” edycja 2023 wzięło udział sześć szkół podstawowych: SP2, SP4, SP6, SP7, SP8 i SP9, a także Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy oraz dwie placówki wsparcia dziennego prowadzone przez Stowarzyszenie „Otwarte Serca”: „Przytulny Kąt” i „Słoneczny Promyk”. Ogólnopolskie wyróżnienia i nagrody otrzymało 25 uczniów.

Ogółem w kampanii ZTU uczestniczyło 1772 uczniów, 514 z klas I-III, 815 z klas IV-VI, 443 z klas VII-VIII. W spotkaniach adresowanych do rodziców wzięło udział 855 osób. W kampanię zostało zaangażowanych 106 nauczycieli/wychowawców. Ogólnopolskie wyróżnienia i nagrody otrzymało 25 uczniów z SP2, SP4, SP7, SP9 oraz dwu placówek wsparcia dziennego.

Praca z uczniami odbywała się z wykorzystaniem narzędzi kampanijnych tj. kart pracy i filmów edukacyjnych. Dodatkowo z uczniami odbywały się rozmowy na temat niemarnowania żywności, segregacji śmieci i recyklingu.

„Dbamy o zdrowie” pod takim hasłem odbyło się spotkanie z pielęgniarką szkolną w Szkole Podstawowej Nr 7. Spotkanie miało na celu propagowanie zdrowego stylu życia, zdrowej diety, bogatej w owoce i warzywa, aktywności ruchowej, przestrzegania higieny osobistej każdego dnia.

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym zorganizowano dla rodziców podczas spotkania z dyrektorem Ośrodka szkolenie „Jak uczyć mądrego i bezpiecznego korzystania z portali społecznościowych” oraz „Żywieniowe dylematy – jak dbać o dietę dzieci i młodzieży”, warsztaty profilaktyczne z dietetykiem dziecięcym. Szkoły pod hasłem kampanii realizowały też swoje autorskie projekty. Szkoła Podstawowa nr 9 – Szkolny Piknik Rodzinny pod hasłem „Rosnę zdrowo – Świat jest w ruchu i ja z nim też oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy „Zdrowo rosnę!”

Relację nadesłała Katarzyna Bednarczuk, Urząd Miasta Zamość

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

Co roku w ramach programu Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2024


Regulaminy 2024


Lista laureatów ZTU 2023


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: