ZTU to atrakcyjne działania i materiały!
Łukowa, woj. lubelskie

ZTU to atrakcyjne działania i materiały!
Łukowa, woj. lubelskie

W Szkole Podstawowej im. por. Edwarda Błaszczaka ps. GROM w Chmielku, kolejny raz włączającej się w kampanię, pedagog i psycholog szkolny przeprowadziły zajęcia warsztatowe z wykorzystaniem kart pracy ZTU. Pedagog Barbara Późniak, koordynatorka kampanii, przygotowała również informacyjną gazetkę, zapraszając też dzieci i młodzież do konkursów ZTU. Tegoroczną kampanię połączono w szkole z Międzynarodowym Dniem Dziecka oraz z ogólnopolską akcją masowego czytania „Jak nie czytam, jak czytam”.

Imprezę uatrakcyjniały gry i zabawy sportowe przygotowane przez uczniów i nauczycieli, a także profesjonalnych animatorów. Rozegrano też mecz piłki nożnej, zorganizowano Pokaz Talentów uczniów klas 0-6, z wielkim zaangażowaniem dzieci uczestniczyły także w grze terenowej przygotowanej przez Samorząd Uczniowski. Czas umilony był poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców oraz atrakcjami tj. dmuchane zjeżdżalnie, pokaz baniek mydlanych. Impreza została sfinansowana ze środków funduszu antyalkoholowego Gminy Łukowa oraz przez rodziców.

W ramach kampanii pedagog i psycholog szkolny przeprowadziły zajęcia profilaktyczne w klasach I-VIII pod hasłem „Rosnę zdrowo”. Celem zajęć było przekazanie uczniom informacji i wiedzy o zdrowym odżywianiu, podniesienie świadomości wartości aktywności fizycznej, a także nauka sposobów wzmacniania kondycji psychicznej i fizycznej u dzieci i młodzieży. Do zajęć warsztatowych wykorzystane zostały ulotki oraz karty pracy pt. „Świat jest w ruchu i ja z nim też!”(klasy 1-3SP), „Zdrowo jem, zdrowo rosnę!”(klasy 1-3 SP), „Bilet na zdrową podróż”( klasy 4-6 SP), „Wygrywam zdrowie!”(klasy 4-6 SP), „Inwestuję w zdrowie bez używek!”(klasy 7-8 SP) i „Wiem jak utrzymać porządek!”.

W ramach realizacji założeń kampanii w naszej szkole koordynatorka (pedagog szkolny) przygotowała gazetkę informacyjną dla uczniów i rodziców z wykorzystaniem materiałów (plakatów, ulotek). Uczniowie zostali poinformowani i przygotowani do udziału w konkursach profilaktyczno-edukacyjnych, w których chętne osoby wzięły udział. Konkursowe prace plastyczne, które kojarzą się z hasłem „Rosnę zdrowo!” oraz plakaty profilaktyczne „Mój pomysł na zdrowie”, mają zachęcić rówieśników do dbania o zdrowie i postawienie na zdrowy styl życia.

Dyrektor szkoły Podstawowej im. Por. Edwarda Błaszczaka ps. „Grom” w Chmielku Zbigniew Sokal i szkolna koordynatorka kampanii serdecznie dziękują za wsparcie finansowe przeznaczone na zakup nagród konkursowych Wójtowi gminy Łukowa Panu Stanisławowi Kozyrze.


Autor: Barbara Późniak, koordynator kampanii w SP w Chmielku.

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2023


Regulaminy 2023


Lista laureatów ZTU 2022


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: