Nowe boisko na finał kampanii ZTU!
Łukowa, woj. lubelskie

Nowe boisko na finał kampanii ZTU!
Łukowa, woj. lubelskie

Tegoroczny Gminny Finał kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł zorganizowany, już po raz osiemnasty, przez Szkołę Podstawową im. por. Edwarda Błaszczaka ps. “GROM” w Chmielku, połączony został z Rodzinnym Festynem Sportowym z okazji oddania do użytku boiska sportowego w Chmielku. Gospodarzami uroczystości byli Wójt Gminy Łukowa Stanisław Kozyra, Dyrektor SP w Chmielku Zbigniew Sokal oraz Rada Rodziców Szkoły.

Uroczystego przecięcia wstęgi nowo oddanego do użytku boiska dokonali przybyli na tę uroczystość: Jarosław Stawiarski – Minister Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Michał Mulawa – Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego, Kazimierz Paterak – Starosta Biłgorajski, Wójt i Radni Rady Gminy Łukowa oraz przedstawiciele gospodarzy i uczniów. Poświęcenia boiska dokonał ksiądz Marek Tworek, proboszcz Parafii Chmielek.

Dla licznie zebranych dzieci, młodzieży, mieszkańców Chmielka i okolicznych miejscowości przygotowano darmowy plac zabaw, opiekę animatora oraz konkursy z nagrodami. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. por. Edwarda Błaszczaka ps. “Grom” w Chmielku zaprezentowali program artystyczny o prawach dziecka.

W trakcie imprezy uczniowie – zwycięzcy szkolnego etapu konkursu tegorocznej kampanii pod hasłem: „AUTOPORTRET – Zadziwiam siebie, gdy siebie poznaję! – czyli o budowie poczucia własnej wartości” otrzymali z rąk Stanisław Kozyry – Wójta Gminy Łukowa i Jana Roja – kierownika PT KRUS w Biłgoraju nagrody oraz dyplomy wyróżnienia. Wszystkim obecnym na imprezie uczniowie rozdali ulotki profilaktyczne tegorocznej kampanii.

Na nowym boisku rozegrano mecze piłki nożnej pomiędzy młodzieżą ze szkół w Chmielku i Łukowej. Dla wszystkich uczestników imprezy gospodarze przygotowali poczęstunek: pyszną grochówkę z wojskowego kotła i kiełbaski z grilla.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. por. Edwarda Błaszczaka ps. „GROM” w Chmielku Zbigniew Sokal i szkolna koordynatorka kampanii składają na ręce Wójta Gminy Łukowa Stanisława Kozyry i jego współpracowników serdeczne podziękowanie za zaangażowanie w kampanię na terenie naszej szkoły i sfinansowanie nagród konkursowych.

Autor: Kazimiera Sokal, koordynator kampanii w SP w Chmielku

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

 • Galeria nagrodzonych prac – ZTU 2021 – nagrody główne
  Poniżej prezentujemy prace, które zostały nagrodzone w konkursie plastyczno-literackim Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie. W konkursie przyznaliśmy 16 równorzędnych nagród głównych. Przeczytaj…

  Czytaj dalej

 • Wysyłka nagród konkursowych
  Informujemy, że od 18 października rozpoczynamy wysyłkę nagród, które przyznaliśmy w naszych kampanijnych konkursach. Przeczytaj także Galeria nagrodzonych prac –…

  Czytaj dalej

 • Diagnoza ZTU – komunikat filmowy
  1 września 2021 w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł, rozpoczęła się ewaluacja badania internetowego Ogólnopolska Diagnoza Społeczna Uczniów 2020. Jest…

  Czytaj dalej

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2021 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „W poszukiwaniu szczęścia”. W ramach kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami on-line oraz platformę ankietową.

Oferta ZTU 2021


Diagnoza


Materiały on-line


Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2021


Regulaminy


Lista laureatów


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: