Szkoła Trzeźwych Kierowców 2015
Nowy Targ, woj. małopolskie

Szkoła Trzeźwych Kierowców 2015
Nowy Targ, woj. małopolskie

Wpływ alkoholu na kierujących pojazdami, skutki moralne i prawne jazdy pod jego wpływem – to elementy kolejnej edycji Szkoły Trzeźwych Kierowców zorganizowanej w nowotarskim Urzędzie Miasta. Przedsięwzięcie, jako godne naśladowania w innych samorządach, poleca kampania Odpowiedzialny Kierowcapowiedz STOP pijanym kierowcom.

Zachowaj Trzeźwy Umysł 2016

Odpowiedzialny Kierowca 2016

Kandydaci na kierowców zapraszani co kilka miesięcy do Urzędu Miasta Nowego Targu na Szkołę Trzeźwych Kierowców spotykają się z fachowcami w swoich dziedzinach.

Wykłady zaprezentowali już: Edyta Wójciak, Pełnomocnik Burmistrza ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom, Tadeusz Waradzyn – instruktor terapii uzależnień, asp. Jerzy Kozieł z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu oraz Wojciech Nowak – egzaminator Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Szkoła Trzeźwych Kierowców 2015 to oprócz zajęć teoretycznych też ćwiczenia z wykorzystaniem alkogogli. W tej edycji szkoły nowością było zaproszenie do udziału w zajęciach zawodowych kierowców z Miejskiego Zakładu Komunikacji w Nowym Targu.

Organizatorami Szkoły są: Burmistrz Miasta Nowego Targu, Rada Programowa „Bezpieczne Miasto”, Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu, Miejska Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego.

Nowy Targ daje przykład samorządom, jak skutecznie realizować zadania związane z uświadamianiem młodym kierowcom wpływu alkoholu na organizm i przeciwdziałaniem patologiom na polskich drogach. Szkoła Trzeźwych Kierowców 2015 to bardzo dobry drogowskaz, jak działać! Działanie popiera ogólnopolska kampania Odpowiedzialny Kierowca.

Fot. Zbigniew Krauzowicz

Materiał nadesłał Marcin Jagła, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych.

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

 • Galeria nagrodzonych prac – ZTU 2021 – nagrody główne
  Poniżej prezentujemy prace, które zostały nagrodzone w konkursie plastyczno-literackim Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie. W konkursie przyznaliśmy 16 równorzędnych nagród głównych. Przeczytaj…

  Czytaj dalej

 • Wysyłka nagród konkursowych
  Informujemy, że od 18 października rozpoczynamy wysyłkę nagród, które przyznaliśmy w naszych kampanijnych konkursach. Przeczytaj także Galeria nagrodzonych prac –…

  Czytaj dalej

 • Diagnoza ZTU – komunikat filmowy
  1 września 2021 w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł, rozpoczęła się ewaluacja badania internetowego Ogólnopolska Diagnoza Społeczna Uczniów 2020. Jest…

  Czytaj dalej

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2021 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „W poszukiwaniu szczęścia”. W ramach kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami on-line oraz platformę ankietową.

Oferta ZTU 2021


Diagnoza


Materiały on-line


Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2021


Regulaminy


Lista laureatów


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: