Zawsze wybieramy ZTU!
Trawniki, woj. lubelskie

Zawsze wybieramy ZTU!
Trawniki, woj. lubelskie

Zawsze wybieramy ZTU! W Szkole Podstawowej im. ks. Piotra Ściegiennego w Oleśnikach kampanię zorganizowano już po raz ósmy. Szkolnym koordynatorem została Elżbieta Kowalewska, nauczycielka przyrody, zajęć technicznych i plastyki. Koordynatorem gminnym został Leszek Tarkowski z Urzędu Gminy w Trawnikach.

Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł przeprowadzono wielotorowo: na korytarzu szkolnym zawieszona została informacja o przystąpieniu do kampanii z afiszem zapraszającym na odbywające się imprezy: Dzień Ziemi – program przygotowany przez uczniów kl. VI: konkursy dla klas 0-VI i wybuchy wulkanów; Dzień Matki – „Tęczowy koncert życzeń” – piosenki, prezenty i poczęstunek dla mam przygotowane przez każdą klasę; XIV Gminny Festiwal Pieśni Ludowej w Oleśnikach z konkursem plastycznym „Gęsi za wodą , kaczki za wodą…”; Dzień Dziecka: „Rodzice – dzieciom”.

Pod patronatem Zachowaj Trzeźwy Umysł zorganizowano także: wyjazd do Fajsławic do Centrum Rozrywki „Jankes Kids”, poczęstunek dla dzieci, rajd rowerowy – „Rowerem drogami Bitwy Fajsławickiej w 1863 roku”, IV Gminne Biegi Przełajowe w Oleśnikach dla uczniów klas IV-VI, uzyskanie karty rowerowej przez uczniów klasy IV i V w ramach kampanii Odpowiedzialny Kierowca, wycieczkę do lasu Dąbrowa na zajęcia przyrodnicze z leśniczym i rozstrzygnięciem konkursu plastycznego” „Leśne zwierzę”.

Wychowawcy klas IV-VI rozdali na godzinach wychowawczych swoim uczniom ulotkę konkursową „Zdrowe zagranie”. Konkurs polegał na znalezieniu poprawnych odpowiedzi na pięć pytań testowych dotyczących siatkówki – 25 uczniów przystąpiło do tego konkursu.

Uczniowie kl. VI (6) wypełnili ankietę „Młodzi i substancje psychoaktywne” przez internet, wychowawcy klas IV-VI przeprowadzili zajęcia o kampanii ZTU, ulotki profilaktyczne „Jak pomagać dzieciom?” zostały rozdane rodzicom na spotkaniach z wychowawcami, chętni uczniowie (9) z klas IV-VI przystąpili do konkursu plastycznego: „Warto pomagać”.

Każda impreza została udokumentowana szeregiem zdjęć.

Autor: Sprawozdanie sporządziła Elżbieta Kowalewska.

RUSZAMY NA WAKACJE

ALKOHOL NISZCZY

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

 • Konkursy ZTU 2022
  W ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2022 corocznie organizujemy konkursy profilaktyczno-edukacyjne dla uczniów. W 2022 przygotowaliśmy 2 konkursy indywidualne oraz…

  Czytaj dalej

 • Premiera kanału Profilaktyka.tv
  Informujemy, że jako pierwsi w Polsce uruchomiliśmy tematyczny kanał streamingowy dotyczący profilaktyki. Pod adresem www.profilaktyka.tv będziemy udostępniać materiały multimedialne, których…

  Czytaj dalej

 • Wysyłka nagród ZTU zakończona
  Informujemy, że zakończyliśmy wysyłkę wszystkich nagród przyznanych w tegorocznych konkursach Zachowaj Trzeźwy Umysł. Przeczytaj także Galeria nagrodzonych prac – ZTU…

  Czytaj dalej

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2022 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „Nie czas na nudę!”. Jako element dodatkowy kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami multimedialnymi Profilaktyka.tv. Samorządy korzystające z kampanii ZTU mają możliwość dokupienia dostępu do platformy z 50% zniżką. W 2022 powróciliśmy również z konkursem zespołowym dla klas i świetlic szkolnych.

Oferta ZTU 2022


Konkursy


 

Profilaktyka.tv


 

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2021


Regulaminy


Lista laureatów


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: