Stop pijanym kierowcom!
Nowa Sól, woj. lubuskie

Stop pijanym kierowcom!
Nowa Sól, woj. lubuskie

Stop pijanym kierowcom! W tym roku po raz pierwszy w ogólnopolskiej kampanii ZTU wzięła udział klasa II z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowej Soli wraz z wychowawczynią Eugenią Kowalik. Podczas wydarzenia przypominano kierowcom m.in., że zabrania się kierowania pojazdem osobie w stanie nietrzeźwości, po użyciu alkoholu lub innego środka o podobnym, destrukcyjnym działaniu.

Przedsięwzięcie odbyło się pod hasłem Odpowiedzialny Kierowca, a dzień wcześniej wśród drugoklasistów została przeprowadzona pogadanka o ruchu drogowym. Przypominaliśmy, że kierowanie samochodem w stanie wskazującym na spożycie alkoholu, narkotyków lub dopalaczy jest kwalifikowane obecnie jako przestępstwo.

W naszym przedsięwzięciu wzięli udział policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli aspirant Robert Statkiewicz i sierżant Łukasz Zawadzki, którzy zatrzymywali auta, sprawdzając dokumenty oraz stan trzeźwości kierowców.

RUSZAMY NA WAKACJE

Kierowcy poddani kontroli byli częstowani cukierkami o kolorze pomarańczowym, jeśli wszystko było w porządku. Natomiast dwoje kierowców zostało obdarowane żółtymi, kwaśnymi cukiereczkami, bo nie mieli włączonych świateł. Panowie policjanci byli bardzo wyrozumiali, gdyż skończyło się tylko na pouczeniu.

Konkludując kilkoma słowami – była to udana akcja, dzieci aktywnie zaangażowały się, było kolorowo i wesoło. Większość uczniów po raz pierwszy miała możliwość spotkania się z panami policjantami z drogówki i duża część z nich zapewniła, że w przyszłości wybiorą ten trudny, niezmiernie odpowiedzialny zawód.

Autor: relację sporządziła Krystyna Zielińska-Godek, koordynatorka kampanii ZTU w PSP nr 3 w Nowej Soli

ALKOHOL NISZCZY

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

 • Konkursy ZTU 2022
  W ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2022 corocznie organizujemy konkursy profilaktyczno-edukacyjne dla uczniów. W 2022 przygotowaliśmy 2 konkursy indywidualne oraz…

  Czytaj dalej

 • Premiera kanału Profilaktyka.tv
  Informujemy, że jako pierwsi w Polsce uruchomiliśmy tematyczny kanał streamingowy dotyczący profilaktyki. Pod adresem www.profilaktyka.tv będziemy udostępniać materiały multimedialne, których…

  Czytaj dalej

 • Wysyłka nagród ZTU zakończona
  Informujemy, że zakończyliśmy wysyłkę wszystkich nagród przyznanych w tegorocznych konkursach Zachowaj Trzeźwy Umysł. Przeczytaj także Galeria nagrodzonych prac – ZTU…

  Czytaj dalej

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2022 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „Nie czas na nudę!”. Jako element dodatkowy kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami multimedialnymi Profilaktyka.tv. Samorządy korzystające z kampanii ZTU mają możliwość dokupienia dostępu do platformy z 50% zniżką. W 2022 powróciliśmy również z konkursem zespołowym dla klas i świetlic szkolnych.

Oferta ZTU 2022


Konkursy


 

Profilaktyka.tv


 

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2022


Regulaminy


Lista laureatów ZTU 2021


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: