Z kampanią ZTU nagradzamy uczniów!
Nysa, woj. opolskie

Z kampanią ZTU nagradzamy uczniów!
Nysa, woj. opolskie

Gmina Nysa uczestniczy w ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł od 2006 r. W 2022 roku w kampanię ZTU włączyło się 9 szkół z terenu Gminy Nysa, łącznie 3 182 uczniów. Podczas uroczystego wręczenia nagród, wyróżnieni w ramach konkursów kampanii ZTU uczniowie odebrali nagrody, jeden z uczniów otrzymał wyróżnienie specjalne i nagrodę w postaci słuchawek bezprzewodowych.

Szkoły, które przystąpiły do realizacji celów kampanii, otrzymały bogaty pakiet materiałów edukacyjnych, a także otrzymały materiały edukacyjne dla rodziców i nauczycieli oraz dyplomy dla uczniów aktywnie biorących udział w wydarzeniach realizowanych w ramach Kampanii.

Tegoroczna kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł” została przygotowana specjalnie z myślą wsparciu dzieci i młodzieży w budowaniu kompetencji i umiejętności radzenia sobie z trudnymi emocjami. Stąd hasło kampanii – „Nie czas na nudę!” – która ma wspierać młode pokolenie w ponownym odnajdywaniu się w realnym świecie i w powrocie do równowagi.

Cele główne kampanii:

– Budowanie umiejętności i rozwijania kompetencji radzenia sobie w sytuacjach trudnych, które powodują ryzyko pojawienia się zachowań agresywnych i autodestrukcyjnych np. sięgania po alkohol, dopalacze, papierosy.

– Wyzwalanie pozytywnych emocji, czyli niwelowanie szkód psychicznych związanych z ograniczeniami nałożonymi w związku z pandemią.

– Nabywanie umiejętności zagospodarowania wolnego czasu, promocja aktywnego trybu życia.

– Ograniczenie podejmowania przez dzieci i młodzież zachowań ryzykownych (agresywnych i autodestrukcyjnych) będących wynikiem izolacji społecznej (rówieśniczej).

– Wspieranie działalności wychowawczej szkół i placówek oświatowych.

– Edukacja rodziców i wsparcie ich w zakresie umiejętności wychowawczych.

W 2022 roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł zorganizowane zostały dwa indywidualne konkursy:

literacko – plastyczny: „Nie czas na nudę”,

logiczny dla uczniów szkół podstawowych: „Zagraj w skoczka”.

Wśród osób wyróżnionych znalazło się 19 uczniów nyskich szkół, w tym jedna osoba otrzymała wyróżnienie specjalne i nagrodę w postaci słuchawek bezprzewodowych.

Laureatom gratulujemy, a koordynatorom dziękujemy za zaangażowanie w realizację celów kampanii.

Uroczyste wręczenie Nagród ZTU w Nysie

Relację nadesłała Małgorzata Majdańska z Wydział Rozwoju Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Nysie

Źródło: nysa.eu

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

  • Nowe oferty wiosna-lato 2024
    Zachęcamy do zapoznania się z nowymi ofertami profilaktycznymi, które przygotowaliśmy na okres wiosenno-letni.
  • Konkurs fotograficzny – wysyłka nagród
    Informujemy, że wysyłka nagród przyznanych w konkursie “W zdrowym ciele zdrowy duch” zostanie zrealizowana do końca lutego 2024.
  • Konkurs fotograficzny – wyniki
    Poniżej prezentujemy wyniki konkursu fotograficznego pn. “W zdrowym ciele, zdrowy duch”, który został zorganizowany w ramach kampanii ZTU 2023.

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

Co roku w ramach programu Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2024


Regulaminy 2024


Lista laureatów ZTU 2023


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: