ZTU pokazuje nasze pasje!
Czerwionka-Leszczyny, woj. śląskie

ZTU pokazuje nasze pasje!
Czerwionka-Leszczyny, woj. śląskie

Podczas zajęć edukacyjno-profilaktycznych „On” dla kreatywności „Off” dla nudy – Moje Hobby,  wychowankowie Świetlicy – Centrum Usług Społecznych w Czerwionce- Leszczynach przedstawiali swoje pasje i rozwiązywali ciekawe karty pracy tegorocznej kampanii ZTU. – Na nudę jest wiele sposobów, wystarczy uruchomić wyobraźnię i zacząć działać – mówi Monika Kuś, koordynatorka kampanii.

Na zajęciach każdy przedstawił swój własny sposób na nudę – Hobby. Okazało się, że bardzo dużo ciekawych czynności w czasie wolnym, dla relaksu, zdobywania wiedzy czy doskonalenia umiejętności, możemy czynić. Głównym celem pozostaje jednak przyjemność płynąca z uprawiania hobby.

W naszej Świetlicy pojawiły się zainteresowania związane z piłką nożną, sportem, pływaniem rekreacyjnym , jeździe na rowerze i łyżworolkach, czytaniem książek takich jak Manga, kolorowaniem lalek LOL, zdobywaniem wiedzy o ciekawostkach dotyczących prehistorycznych stworzeń morskich, szkicowaniem wybranych postaci. Wszyscy z dużym zaangażowaniem przedstawiali swoje zainteresowania.

Wychowawca Świetlicy przedstawił swoje zamiłowanie do uprawy roślin egzotycznych, pokazując tym samym jeden z okazów – jak wszyscy to wszyscy!

Pamiętajmy, że na nudę jest wiele sposobów, wystarczy uruchomić wyobraźnię i zacząć działać.

Ponadto aktywnie odbywają się u nas zajęcia o charakterze sportowym z wykorzystaniem siłowni pod “chmurką”, różnego rodzaju gier sportowych oraz placu zabaw.

Dziękujemy naszym wspaniałym uczestnikom za udział i zapraszamy do aktywnego działania w kolejnych inicjatywach w ramach tegorocznej  Kampanii ZTU.


Autor: Monika Kuś

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2022 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „Nie czas na nudę!”. Jako element dodatkowy kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami multimedialnymi Profilaktyka.tv. Samorządy korzystające z kampanii ZTU mają możliwość dokupienia dostępu do platformy z 50% zniżką. W 2022 powróciliśmy również z konkursem zespołowym dla klas i świetlic szkolnych.

Oferta ZTU 2022


Konkursy


 

Profilaktyka.tv


 

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2022


Regulaminy


Lista laureatów ZTU 2022


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: