W kampanii rozwijamy nasze talenty!
Złotoryja (gmina), woj. dolnośląskie

W kampanii rozwijamy nasze talenty!
Złotoryja (gmina), woj. dolnośląskie

– Pokaz talentów w Szkole Podstawowej w Gierałtowcu, która kolejny raz włączyła się w kampanię ZTU, był okazją do podziwiania przygotowanych przez uczniów plakatów, przyniesionych dyplomów, trofeów i rzeczy nawiązujących do ich zainteresowań. Świętując Dzień Dziecka graliśmy i bawiliśmy się, w sali gimnastycznej był zorganizowany tor przeszkód oraz bieg na orientację – opowiada o kampanii Elżbieta Kulasiak z SP w Gierałtowcu.

W realizację kampanijnych zadań w SP w Gierałtowcu zaangażowani byli wychowawcy, nauczyciele, uczniowie , pedagodzy szkolni oraz pracownicy obsługi.

W ramach projektu zorganizowano wystawę na korytarzu szkolnym oraz pokaz talentów, w ramach którego uczniowie klas I-VIII zaprezentowali swoje zainteresowania. Można było podziwiać przygotowane przez dzieci i młodzież plakaty, przyniesione dyplomy, trofea i rzeczy nawiązujące do ich pasji.

Po ilości zaprezentowanych prac, śmiało można było stwierdzić, że wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Łącznie zaprezentowało się 51 uczestników. Każda z przedstawionych prac była bardzo oryginalna i ciekawa.

Na uwagę zasłużyli także uczniowie klasy VIIIa, którzy od kilku lat trenują w naszej szkole tenis stołowy. Reprezentują nas na zawodach i odnoszą sukcesy w tej dziedzinie sportowej.

Świętowanie Dnia Dziecka rozpoczęto apelem przygotowanym przez klasę V i VI. Po występie na terenie szkoły zostały zorganizowane gry i zabawy, które przygotowały klasy ósme pod opieką Haliny Olszak-Krawczyk, Elżbiety Kulasiak oraz Grzegorza Bresia. Podczas gier i zabaw dzieci mogły między innymi: toczyć opony, rzucać do celu i odgadywać nazwy roślin. W sali gimnastycznej był zorganizowany tor przeszkód oraz bieg na orientację.

Na każdej stacji dzieci mogły zdobyć punkty, a następnie osoby z najwyższym wynikiem otrzymały nagrody. Pysznym dodatkiem tego dnia były zimne lody oraz kiełbaski z ogniska.


Autor: Elżbieta Kulasiak, SP w Gierałtowcu

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

Co roku w ramach programu Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2024


Regulaminy 2024


Lista laureatów ZTU 2023


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: