Z ZTU witamy dzieci z Ukrainy
Czerwionka-Leszczyny, woj. śląskie

Z ZTU witamy dzieci z Ukrainy
Czerwionka-Leszczyny, woj. śląskie

W Świetlicy-Centrum Usług Społecznych w Czerwionce-Leszczynach przywitano nowych Wychowanków z Ukrainy. – Bardzo szybko dzieci nawiązały kontakt, pomimo barier językowych. W ramach zajęć kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł ćwiczyliśmy przekaz werbalny i niewerbalny, było przezabawnie i edukacyjnie. Nauka obustronna połączona z zabawą – relacjonuje Monika Kuś, koordynatorka ZTU

21 kwietnia odbyła się druga część komunikacji werbalnej i niewerbalnej – wypełnianie kart pracy pt. „Kto pyta nie błądzi”. Trening umiejętności przekazywania informacji w sposób czytelny i jasny w ramach Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł . Mieliśmy możliwość lepiej się poznać. Natomiast w praktyce wychowankowie ćwiczyli umiejętność porozumiewania się w języku polsko-ukraińskim i ukraińsko-polskim – łamiemy bariery językowe.

Dziękujemy naszym wspaniałym uczestnikom za udział i zapraszamy do aktywnego działania w kolejnych inicjatywach w ramach tegorocznej Kampanii ZTU.


Autor: Monika Kuś, koordynatorka ZTU

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2022 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „Nie czas na nudę!”. Jako element dodatkowy kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami multimedialnymi Profilaktyka.tv. Samorządy korzystające z kampanii ZTU mają możliwość dokupienia dostępu do platformy z 50% zniżką. W 2022 powróciliśmy również z konkursem zespołowym dla klas i świetlic szkolnych.

Oferta ZTU 2022


Konkursy


 

Profilaktyka.tv


 

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2022


Regulaminy


Lista laureatów ZTU 2022


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: