W poszukiwaniu szczęścia w Gminie Tomice
Tomice, woj. małopolskie

W poszukiwaniu szczęścia w Gminie Tomice
Tomice, woj. małopolskie

W 2021 roku Gmina Tomice wraz ze szkołami podstawowymi już po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską kampanię „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, realizowaną tym razem pod hasłem „W poszukiwaniu szczęścia…”.

Tegoroczna kampania profilaktyczno-edukacyjna skupiała się na uświadomieniu uczniom ich własnych emocji i tego, że każdy człowiek dąży do bycia szczęśliwym, a także zwróceniu ich uwagi na pozytywne więzi rodzinne oraz dialog związany z poczuciem własnej wartości i pozytywnymi działaniami.

Dzięki osobistemu zaangażowaniu pedagogów oraz nauczycieli szkolnych, dzieci i młodzież wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastyczno-literackim pn. „Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie”, organizowanym w ramach kampanii dla szkół podstawowych i oddziałów szkolno-przedszkolnych.

– Miło nam pogratulować, że Nadia Łopatecka, uczennica Szkoły Podstawowej w Woźnikach zdobyła nagrodę główną w postaci zestawu muzycznego, a w gronie wyróżnionych osób znalazło się 11 uczniów naszej gminy – informują przedstawiciele samorządu.

Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe książki i dyplomy przekazane przez organizatora Kampanii ZTU oraz dodatkowe upominki ufundowane przez GOPS w Tomicach w ramach działań objętych Gminnym Programem Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

– Mamy nadzieję, że otrzymane wyróżnienia będą dla nagrodzonych motywacją do rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wsparcie w realizacji działań profilaktycznych w naszej gminie – podsumowuje Pani Dorota Gołąb, Pełnomocnik Gminy ds. Profilaktyki.


Relację i zdjęcia nadesłała Pani Dorota Głąb, Pełnomocnik Gminy Tomice ds. Profilaktyki

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2022 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „Nie czas na nudę!”. Jako element dodatkowy kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami multimedialnymi Profilaktyka.tv. Samorządy korzystające z kampanii ZTU mają możliwość dokupienia dostępu do platformy z 50% zniżką. W 2022 powróciliśmy również z konkursem zespołowym dla klas i świetlic szkolnych.

Oferta ZTU 2022


Konkursy


 

Profilaktyka.tv


 

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2022


Regulaminy


Lista laureatów ZTU 2022


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: