Młodzi twórcy z nagrodami!
Gliwice, woj. śląskie

Młodzi twórcy z nagrodami!
Gliwice, woj. śląskie

2 grudnia 2021 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Gliwicach odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczniom z gliwickich szkół, którzy zostali nagrodzeni w konkursie literacko-plastycznym „Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie”, organizowanym w ramach ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2021. Nagrody wyróżnionym osobom wręczyła Pani Ewa Weber – Zastępca Prezydenta Miasta Gliwice.

W ramach konkursu zostało nagrodzonych aż 11 uczniów z gliwickich szkół podstawowych. Wśród nich znalazła się Weronika Ćwiertnia ze Szkoły Podstawowej nr 28, której wiersz „Wiele znaczeń” został wyróżniony przez organizatora konkursu nagrodą główną. Nagrody główne przyznano tylko 16 uczniom na terenie całego kraju.

Napisałam wiersz o wielopoziomowym znaczeniu szczęścia, ponieważ uważam, że dla każdego szczęście to coś innego. Chętnie biorę udział w tego typu konkursach, ponieważ mobilizują do zastanowienia się i innego spojrzenia na świat – mówi laureatka konkursu dla portalu Gliwice.eu.

Poza Weroniką, wyróżnieni zostali również: Ada Łacina-Łanowska, Alicja Sosna, Marzena Dyś, Magdalena Rozwadowska, Zofia Wiszniowska, Ewa Stasikowska, Karolina Merten, Adam Kasperczyk, Adam Soja i Marcel Brandys.

Gliwice od lat uczestniczą w różnych akcjach i kampaniach przeciwdziałania przemocy i promujących zdrowy tryb życia. Szczególnie cieszy nas, że angażują się w nie również młodzi ludzie, którzy poprzez uczestnictwo stają się ambasadorami tych kampanii i dają dobry przykład innym. Dla całej gliwickiej społeczności ważne jest, by takich postaw było jak najwięcej – mówi Ewa Weber, zastępca prezydenta Gliwic.


Źródło i zdjęcia: Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Gliwicach, gliwice.eu

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2023


Regulaminy 2023


Lista laureatów ZTU 2022


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: