Świetlicowe spotkania z kampanią ZTU!
Kołobrzeg, woj. zachodniopomorskie

Świetlicowe spotkania z kampanią ZTU!
Kołobrzeg, woj. zachodniopomorskie

Gmina Kołobrzeg po raz kolejny przystąpiła do największej ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno-edukacyjnej Zachowaj Trzeźwy Umysł, której w tym roku przyświeca hasło „W poszukiwaniu szczęścia”. Założenia kampanii realizowane są w świetlicach, na zajęciach socjoterapeutycznych prowadzonych przez wychowawczynię Kamilę Tyczyńską. Wykorzystując karty pracy ZTU wychowankowie mają okazję, w pozytywnej atmosferze, uczyć się budowania poczucia własnej wartości oraz dostrzegania własnych zalet i mocnych stron.

Ostatni rok postawił przed nami wiele nowych wyzwań związanych z pojawieniem się SARS-CoV-2. Skutki światowej pandemii odczuli zarówno dorośli, nastolatki jak i dzieci. Izolacja społeczna, wprowadzanie zdalnego nauczania oraz różnego rodzaju zakazy i obostrzenia spowodowały odczuwalne przez wszystkich obniżenie nastroju. Jak pokazują badania, obecnie wielu uczniów i ich rodziny doświadczają negatywnych emocji i dyskomfortu.

Głównym celem kampanii jest zwrócenie uwagi na szczęście jako stan, który może się przejawiać w różnych aktywnościach życia codziennego. Jej celami są także:

  • budowanie poczucia własnej wartości u dzieci i młodzieży;
  • kształtowanie umiejętności dostrzegania własnych zalet i mocnych stron;
  • doznawanie pozytywnych emocji;
  • motywowanie do osiągania założonych celów;
  • minimalizacja ryzyka zachowań ryzykownych (eksperymentowania z alkoholem lub innymi substancjami zmieniającymi nastrój).

Gmina Kołobrzeg bierze udział w kampanii poprzez zajęcia realizowane na świetlicach. Zajęcia prowadzone są przez wychowawczynię Kamilę Tyczyńską.

Zdjęcia z kampanijnych zajęć zamieszcza serwis gmina.kolobrzeg.pl


Źródło: gmina.kolobrzeg.pl  

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2021 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „W poszukiwaniu szczęścia”. W ramach kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami on-line oraz platformę ankietową.

Oferta ZTU 2021


Diagnoza


Materiały on-line


Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2021


Regulaminy


Lista laureatów


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: