Trzeźwy umysł nie ulega nałogom!
Małkinia Górna, woj. mazowieckie

Trzeźwy umysł nie ulega nałogom!
Małkinia Górna, woj. mazowieckie

W szkołach podstawowych na terenie gminy Małkinia Górna wręczono nagrody zwycięzcom oraz uczestnikom konkursu profilaktycznego „Żyję zdrowo – bo nie ulegam nałogom” oraz kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Nagrody wręczyli Wójt Gminy Bożena Kordek razem z Wiesławą Augustyniak, inspektor ds. społecznych, ochrony zdrowia oraz współpracy z organizacjami porządkowymi. Spotkanie było również okazją do zwrócenia uwagi na bezpieczeństwo podczas wakacji.

11 czerwca w szkołach podstawowych na terenie gminy Małkinia Górna otrzymali nagrody zwycięzcy oraz uczestnicy konkursu profilaktycznego „Żyję zdrowo – bo nie ulegam nałogom” oraz kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł.

Konkurs odbył się w grudniu 2020r., niestety przez pandemię wręczenie nagród i podziękowań zostało przełożone na późniejszy termin.

Ideą konkursu było promowanie zdrowego stylu życia, trzeźwości oraz abstynencji przez promowanie postaw prozdrowotnych. Organizatorom zależało, aby rozbudzić kreatywność dzieci i młodzieży, uświadomić jakie są zagrożenia związane ze spożywaniem alkoholu oraz innych substancji psychoaktywnych.

Nagrody zwycięzcom wręczyli Wójt Gminy Bożena Kordek razem z Wiesławą Augustyniak, inspektor ds. społecznych, ochrony zdrowia oraz współpracy z organizacjami porządkowymi.

W tym dniu również odbyło się wręczenie nagród wygranym w konkursie przeprowadzonym w ramach kampanii profilaktycznej Zachowaj Trzeźwy Umysł, do której przystąpiła gmina. Spotkanie było również okazją do zwrócenia uwagi na bezpieczeństwo podczas wakacji.


Źródło:www.ostrowmaz24.pl

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

 • Konkursy ZTU 2022
  W ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2022 corocznie organizujemy konkursy profilaktyczno-edukacyjne dla uczniów. W 2022 przygotowaliśmy 2 konkursy indywidualne oraz…

  Czytaj dalej

 • Premiera kanału Profilaktyka.tv
  Informujemy, że jako pierwsi w Polsce uruchomiliśmy tematyczny kanał streamingowy dotyczący profilaktyki. Pod adresem www.profilaktyka.tv będziemy udostępniać materiały multimedialne, których…

  Czytaj dalej

 • Wysyłka nagród ZTU zakończona
  Informujemy, że zakończyliśmy wysyłkę wszystkich nagród przyznanych w tegorocznych konkursach Zachowaj Trzeźwy Umysł. Przeczytaj także Galeria nagrodzonych prac – ZTU…

  Czytaj dalej

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2022 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „Nie czas na nudę!”. Jako element dodatkowy kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami multimedialnymi Profilaktyka.tv. Samorządy korzystające z kampanii ZTU mają możliwość dokupienia dostępu do platformy z 50% zniżką. W 2022 powróciliśmy również z konkursem zespołowym dla klas i świetlic szkolnych.

Oferta ZTU 2022


Konkursy


 

Profilaktyka.tv


 

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2022


Regulaminy


Lista laureatów ZTU 2021


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: