Doceniliśmy laureatów konkursów i sportowców!
Staszów, woj. świętokrzyskie

Doceniliśmy laureatów konkursów i sportowców!
Staszów, woj. świętokrzyskie

Na gali podsumowującej Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe w kategorii szkół podstawowych, która tuż przed wakacjami odbyła się w Staszowskim Ośrodku Kultury, laureaci i finaliści otrzymali medale i nagrody. Oprócz burmistrza Leszka Kopcia, wręczały je: wiceburmistrz Staszowa doktor Ewa Kondek, dyrektor Staszowskiego Ośrodka Kultury Anna Gogola, kierownik Wydziału, Kultury i Sportu z UMiG w Staszowie Jolanta Macias oraz koordynatorka kampanii ZTU Danuta Batóg. Na uroczystym spotkaniu doceniono również sportowców i wręczono nagrody w ramach kampanii ZTU – główną nagrodę, w postaci bezprzewodowego głośnika, otrzymał Jan Zieliński z SP nr 1 w Staszowie.

W Staszowskim Ośrodku Kultury odbyła się gala podsumowująca Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe w kategorii szkół podstawowych. Nagrodzeni zostali zarówno zarówno laureaci, jaki i finaliści z gminy Staszów. Na imprezie wręczono także wyróżnienia sportowcom roku gminy Staszów oraz rozstrzygnięto konkurs “Wehikuł czasu” organizowany w ramach kampanii “Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

Wtorkowy poranek w Staszowskim Ośrodku Kultury był pełen uśmiechu i radości. To właśnie w ten dzień główna sala placówki wypełniła się uczniami szkół podstawowych, nauczycielami i dyrektorami, którzy odbierali nagrody w różnych konkursach. Tematem przewodnim wydarzenia było jednak podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych 2020/2021 organizowanych przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty Kazimierza Mądzika. Spośród uczniów z gminy Staszów, aż 4 osoby zdobyły tytuł laureata, a 13 znalazło się w gronie finalistów.

Dumy z uczniów nie krył burmistrz Staszowa, Leszek Kopeć, który rozpoczął galę przemówieniem.

– W ubiegłym roku ze względu na pandemię nie było możliwości pogratulowania naszym najzdolniejszym uczniom. Dziś spotkaliśmy się po to, aby przede wszystkim docenić kwiat naszej staszowskiej młodzieży oraz podziękować i pogratulować im za zaangażowanie i ciężką pracę. Cieszę się, że w naszej gminie mamy tylu zdolnych, jak i wysportowanych uczniów. Mogą być z siebie zadowoleni teraz, ale jeżeli dalej będą tak pracować na pewno świetnie poradzą sobie również w przyszłości. Wierzę, że dobrze wykorzystają swoje talenty i jeszcze nieraz będziemy o nich mówić i być z nich dumni. Mam nadzieję, że nigdy nie zapomną również, że pochodzą stąd – ze Staszowa oraz gminy Staszów – powiedział burmistrz. – Chciałbym także podziękować wszystkim rodzicom, opiekunom oraz nauczycielom za pasję i wysiłek, jaki włożyli w wychowanie oraz naukę swoich podopiecznych – dodał Leszek Kopeć.

Na początku medale i nagrody otrzymali laureaci i finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Oprócz burmistrza Leszka Kopcia, wręczały je: wiceburmistrz Staszowa doktor Ewa Kondek, dyrektor Staszowskiego Ośrodka Kultury Anna Gogola, kierownik Wydziału, Kultury i Sportu z urzędu miasta i gminy w Staszowie Jolanta Macias oraz koordynatorka kampanii “Zachowaj Trzeźwy Umysł” Danuta Batóg.

Wśród laureatów znalazła się Maria Skrzypek ze Szkoły Podstawowej w Kurozwękach oraz trójka uczniów ze Szkoły Podstawowej numer 2 w Staszowie: Karol Jaworski, Maria Szemraj oraz Antoni Fąfara. Upominki otrzymali również finaliści, z poszczególnych szkół:

Szkoła Podstawowa numer 2 w Staszowie: Szymon Grzegrzółka, Jakub Rożek, Ernest Łukaszek, Bartosz Myśliwiec

Szkoła Podstawowa numer 1 w Staszowie: Hanna Chodurek, Ewa Gałązka, Aleks Dziewięcki, Franciszek Sałata

Szkoła Podstawowa w Czajkowie: Roksana Grosicka, Wiktoria Małek, Sylwia Bąk, Hubert Szcześniak

Szkoła Podstawowa w Koniemłotach: Jakub Wójtowicz

Na gali doceniono również sportowców. Nagrody przyznano tutaj w trzech kategoriach: Sportowiec-sport szkolny, Trener roku 2020 – sport szkolny oraz drużyna sportowa. – Gale sportu są nieodłącznym elementem wydarzeń naszej gminy już od 6 lat. Organizujemy je w lutym, niestety w tym roku pandemia pokrzyżowała plany i nie było takiej możliwości. Mimo wszystko postanowiliśmy wyróżnić najmłodszych sportowców, którzy mimo tego trudnego okresu ciężko trenowali i dobrze wykorzystali ten czas – powiedziała wiceburmistrz Staszowa Ewa Kondek.

Sportowcem roku w sporcie szkolnym zostali: Aleks Żyła ze Szkoły Podstawowej numer 3 w Staszowie, Filip Pierściński ze Szkoły Podstawowej w Mostkach oraz Albert Błaszczyk i Piotr Palimąka ze Szkoły Podstawowej w Kurozwękach. Drużyną roku zostały natomiast cheerleaderki z grupy Pink Panthers. Ponadto wyróżnienia otrzymali jeszcze Mateusz Bugaj, Weronika Kozieł, Klaudia Wieczorek, Oliwia Pawłowska, Amelia Guła ze szkoły w Kurozwękach, Filip Jędryka ze szkoły w Mostkach oraz drużyny trójboju lekkoatletycznego chłopców i dziewcząt ze staszowskiej “trójki”. Nagrody trenera roku odebrały trenerki różowych panter Beata Rachoń i Katarzyna Wadowiec oraz Zbigniew Gajek ze szkoły w Kurozwękach i Bogdan Rogoziński z Zespołu Placówek Oświatowych numer 1 w Staszowie.

Ostatnim elementem gali było wręczenie nagród w ramach tegorocznej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Wśród 1614 uczestników główną nagrodę w postaci bezprzewodowego głośnika otrzymał Jan Zieliński ze Szkoły Podstawowej numer 1 w Staszowie. Ponadto 13 uczniów z gminy Staszów otrzymało wyróżnienia. Najlepsi sportowcy oraz uczniowie konkursów przedmiotowych wśród nagród mogli znaleźć, słuchawki, odtwarzacze mp3, książki, plecaki oraz gry planszowe.

Podczas gali, wszystkim obecnym czas umilały występy wokalne uczennic Niepublicznej Szkoły Muzycznej ze Staszowa, którym przygrywał dyrektor placówki Wacław Gogola.


Źródło: staszow.naszemiasto.pl

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2022 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „Nie czas na nudę!”. Jako element dodatkowy kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami multimedialnymi Profilaktyka.tv. Samorządy korzystające z kampanii ZTU mają możliwość dokupienia dostępu do platformy z 50% zniżką. W 2022 powróciliśmy również z konkursem zespołowym dla klas i świetlic szkolnych.

Oferta ZTU 2022


Konkursy


 

Profilaktyka.tv


 

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2022


Regulaminy


Lista laureatów ZTU 2021


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: