Warsztaty dziennikarskie z ZTU!
Chwalibogowo, woj. wielkopolskie

Warsztaty dziennikarskie z ZTU!
Chwalibogowo, woj. wielkopolskie

8 czerwca 2021 w Samorządowej Szkole Podstawowej w Chwalibogowie (gm. Września) odbyły się warsztaty dziennikarskie zrealizowane przez organizatorów kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł.

Udział w warsztatach był nagrodą dla uczniów za zwycięstwo w konkursie pn. Między marzeniem i planem. Konkurs był elementem 19. edycji kampanii ZTU. Ze względu na wybuch pandemii realizacja warsztatów została przeniesiona na termin późniejszy. Wreszcie udało nam się spotkać z młodzieżą.

Warsztaty zostały przeprowadzone przez Andrzeja Winiszewskiego, dziennikarza radiowego. Uczestnikami zajęć była młodzież uczęszczająca do klasy 8.

Konkurs Między marzeniem i planem, został przeprowadzony w 2019 roku. Jego zadaniem było przygotowanie sprawozdania z organizacji dowolnego wydarzenia kulturalnego, edukacyjnego, sportowego zorganizowanego przez młodzież. Adresatami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych. Jury konkursowe przyznało 10 równorzędnych nagród głównych. Grupa uczniów z klasy 8 z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Chwalibogowie, pod opieką Pani Kingi Mecler, została wyróżniona za przyłączenie się do akcji „Opatrunek na ratunek”, której celem była zbiórka materiałów opatrunkowych.


Zdjęcia: Oficjalna strona Samorządowej Szkoły Podstawowej w Chwalibogowie (Facebook)

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2022 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „Nie czas na nudę!”. Jako element dodatkowy kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami multimedialnymi Profilaktyka.tv. Samorządy korzystające z kampanii ZTU mają możliwość dokupienia dostępu do platformy z 50% zniżką. W 2022 powróciliśmy również z konkursem zespołowym dla klas i świetlic szkolnych.

Oferta ZTU 2022


Konkursy


 

Profilaktyka.tv


 

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2022


Regulaminy


Lista laureatów ZTU 2021


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: